נופשים באילת: "למרות הירי, לא נעזוב את אילת"

ירי הרקטה הלילה לא משבש בשלב זה את החיים בעיר הנופש הדרומית. "יש התלבטות, אבל לא נעזוב את העיר", אומרים ישראלים המבלים בעיר. "לא ניתן לארגוני טרור לשבש את חיינו", הדגיש ראש העיר

האזעקה שהעירה הלילה את העיר אילת משגרתה הקיצית גרמה לבהלה בקרב עשרות אלפי התיירים שהגיעו לעיר הנופש הדרומית, אך הבוקר אומרים אחדים מהם כי לא ייתנו לשקט שהופר לשבש את התוכניות ואת החופשה השנתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בסביבות השעה 1:00 בלילה שמענו את האזעקה, אנחנו כבר מתורגלים לעניין", אמר זוהר כהן, תושב באר שבע הנופש באילת בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "לקחתי את הילד מהלול והלכנו למסדרון, שמענו בומים ואחר כך הבנתי שמדובר ביירוט של כיפת ברזל".

לדבריו, הירי לא גרם לנופשים לאבד את תחושת הביטחון שלהם. "אחרי היירוט שמענו קולות של שירה מאזור הטיילת", הוא מספר. "אנשי שרו שהם מאמינים, ולא לקחו את זה קשה מדי".

"יש התלבטות אם להישאר בעיר, חלק מהאנשים רוצים לחזור", מספר כהן. "מדובר במקרה בודד, לא מטחים כמו שאנחנו מכירים. לטיילת אני לא מאמין שנחזור כי אין שם מרחבים מוגנים".

ראש העיר, מאיר יצחק הלוי (חדשות 2)

ראש העיר: "הכל כאן פועל כרגיל"

גם ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, מנסה להרגיע את הרוחות בבוקר המתוח. "כרגע אני מטייל בעיר והיא חזרה לשגרת עבודה, הכל כאן פועל כרגיל", אמר הלוי בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "יש כאן עשרות אלפי תיירים שמטיילים. איש איש נמצא בעיסוקיו".

"תכלית הווייתן של התנועות האסלאמיות היא לשבש את אורחות חיינו", הדגיש ראש העיר. "אני קורא לעם ישראל לפקוד את העיר אילת ולנופשים להגיע בהמוניהם. התשובה הטובה ביותר למפגעים היא להגיע לכאן. אני קורא לכולם לבוא וליהנות מיופייה של העיר".