ראש העיר אילת: "לא ניתן לארגוני הטרור לשבש את חיינו"

לאחר ירי הרקטה הלילה אומר מאיר יצחק הלוי כי "העיר חזרה לשגרה והכל מתנהל כרגיל". ראש העיר מספר כי עשרות אלפי תיירים מבלים בעת באילת ומדגיש: "התשובה הטובה ביותר למפגעים היא להגיע לכאן"

העיר חוזרת לשגרה. ארכיון (רויטרס)

לאחר שמערכת כיפת ברזל יירטה הלילה (ג') לראשונה רקטה שנורתה לעבר אילת מכיוון סיני, עיר התיירות הדרומית מתעוררת לבוקר מתוח. ראש העיר מאיר יצחק הלוי, הדגיש בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי החיים בעיר חזרו לשגרה מלאה: "כרגע אני מטייל בעיר והיא חזרה לשגרת עבודה, הכל כאן פועל כרגיל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נכנסנו ליום חדש ויפה", הוסיף ראש העיר, "יש כאן עשרות אלפי תיירים שמטיילים. איש איש נמצא בעיסוקיו". הלוי הבהיר כי ארגוני הטרור הפועלים בסיני לא ישבשו את שגרת החיים: "תכלית הווייתן של התנועות האסלאמיות היא לשבש את אורחות חיינו. אני קורא לעם ישראל לפקוד את העיר אילת ולנופשים להגיע בהמוניהם. התשובה הטובה ביותר למפגעים היא להגיע לכאן. אני קורא לכולם לבוא וליהנות מיופייה של העיר".

"פיקוד העורף וצה"ל עובדים ומעדכנים אותנו באופן שוטף", אמר הלוי. "כל המערכות נמצאות בכוננות. העברנו הנחיות ברורות לתושבים ולתיירים להאזין לדיווחים בכלי התקשורת".

"התושבים מורגלים למציאות", הלוי (חדשות 2)

"התושבים מורגלים למציאות הביטחונית"

ראש העיר ציין כי כרגע יש באילת בעיקר תיירים ישראלים ובאופן יחסי מעט תיירים מחו"ל ואמר כי הנופשים הישראלים מורגלים למציאות הביטחונית. "יש לנו בעיקר תיירות פנים. התושבים בארץ חיים בתוך המציאות ומכירים את ההתמודדות. אם נידרש כולם יודעים להיכנס למרחבים המוגנים. התרגולת הזאת עובדת כל הזמן".

סנ"צ סמי מרציאנו ממרחב אילת במשטרה סיפר על הירי הלילה ואמר: "היה שיגור אחד לעבר העיר ומערכת כיפת ברזל ביצעה יירוט. החזרה לשגרה הייתה די מהירה, לא ביטלנו שום אירוע מתוכנן".

על הכוננות הביטחונית בעקבות שיגור הרקטה אמר מרציאנו: "יש פה היערכות מאוד נרחבת בעיר עם כוחות מתוגברים. מסרים מרגיעים הועברו בכלי התקשורת המקומיים. החיים פה מתנהלים כסדרם - לצד כל המשמעויות הביטחוניות. כוחות צה"ל פרושים ונערכים להסלמה".

כוחות הביטחון הגבירו ההיערכות (AP)

הארגון שבסיסו הותקף ביצע ירי נקמה?

הרקטה שנורתה הלילה לכיוון העיר יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל שהוצבה באזור. מדובר יירטו ראשון של מערכת ההגנה בעיר הנופש הדרומית. אזעקה עולה ויורדת נשמעה ברחבי העיר, אך לא דווח על נפילות.

הפלסטינים מדווחים כי ארגון המסונף לאל קאעידה בשם "אנסאר בית אל-מקדס" לקח אחריות לירי לעבר אילת. במהלך סוף השבוע האחרון דווח כי ישראל הפציצה בסיס של הארגון ברפיח המצרית. כתוצאה מהפיצוץ העז נהרגו חמישה בני אדם והמטרה הייתה, כפי הנראה, משגר רקטות. הירי הלילה בוצע על פי ההערכות כתגובה לאותו חיסול שיוחס על פי דיווחים בכלי תקשורת ערביים לחיל האוויר הישראלי.