נשים מתגייסות למען ניצולת השואה

בעוד כשבועיים תיאלץ אסיה קמיסרוב, ניצולת שואה בת 75, לעזוב את דירתה הנמצאת תחת צו הריסה. מספר נשים ששמעו על סיפורה התגייסו למטרה וכעת מנסות לגייס עבורה תרומות בפייסבוק. "המציאות הישראלית לא מאפשרת לאנשים מבוגרים לחיות בכבוד", מספרת אחת הנשים שמסייעות לה

אסיה קמיסרוב היא ניצולת שואה בת 75, ערירית, המתגוררת ביפו בדירה שאינה ראויה עוד למגורים. אלא, שאין בידה של אסיה לממן שכירות של דירה חלופית. קבוצה של נשים התגייסה לאחרונה לסייע לאסיה בפייסבוק, אך עדיין לא נמצא המימון לשכירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדירה שבה מתגוררת אסיה נמצאת תחת צו הריסה ולא מיועדת למגורים. התקרה בסכנת התמוטטות ובעלי הבית חייבים לפנות אותה ממנה עד לסוף החודש. "היא רק רוצה להתקיים בכבוד, אבל המציאות הישראלית לא מאפשרת לה לעשות זאת", מספרת עינת גז שיצאה בקמפיין למציאת פתרון לבעיית הדיור של הקשישה החביבה.

וכאן גם נכנסת בעיית הדיור החושפת את פרצופה המכוער. בשבועות האחרונים חיפשה עינת עבור אסיה דירה חלופית באזור המרכז, גם בשכונות הנחשבות נחשלות ביותר. "נוכחנו לגלות שאי אפשר לגור בישראל בשכירות של פחות מ-2,000 שקל", סיפרה הצעירה שנרתמה למשימה.

לדבריה, ללא עזרה ותרומות הפתרון היחידי יהיה לשלוח את ניצולת השואה להוסטל או לדיור מוגן. "לשים אותה עכשיו במקום כזה זה פשוט לתת לה לסיים את חייה בצורה קשה", אומרת גז. "היא לא תעשה את זה".

הפוסט שפורסם בייסבוק (חדשות 2)

קמיסרוב, בת 75, עלתה לישראל מרוסיה בשנת 1990. את שנות המלחמה העבירה במחנות עבודה בללינגרד. "בלי עזרה אני לא יכולה לשכור שום דבר", היא אומרת בשפת אמה, "אין לאן ללכת ואין לי איפה לחיות".

לדברי גז, המציאות שבה חייה אסיה הפתיעה אותה. "לא האמנתי שאנשים מבוגרים נאלצים לחיות כך, בטח ניצולי שואה אחרי כל מה שהם עברו".

אך היא ממשיכה לשדר אופטימיות בזכות הפניות הרבות שקיבלה לאחרונה מאנשים המבקשים לתרום ולעזור. "אנחנו לא יכולים להכניס את אסיה לשום דירה עד שלא נוכל להבטיח את שכר הדירה שלה לשנתיים הקרובות", היא אומרת, "אני בהחלט אופטימית כשאני רואה שלעם ישראל יש נשמה מדהימה".
 

חשבון הבנק לתרומות: בנק לאומי 10, סניף 853, חשבון מספר 23142/74. שם החשבון: זוהר פורמן.