אבי הפעוט שננעל ברכב: "דורש לדעת כיצד מת"

שרון עיינה ז"ל, בן שלוש, שמת אתמול לאחר שנכלא במכונית בבאר שבע, הובא אחר הצהריים למנוחות. המשטרה ממשיכה לחקור את האירוע הקשה, במטרה להבין איך הילד יצא מתחומי מרכז הקליטה ואיך נכנס לבדו לרכב שהפך עבורו למלכודת מוות. אביו: "רוצה לקבל תשובות"

כיממה לאחר הטרגדיה שאירעה במרכז הקליטה בבאר שבע, שבה מת שרון עיינה, בן שלוש, לאחר שננעל במכונית של אחת מעובדות המקום - הוא הובא הערב (ב') למנוחות. אביו ההמום הפנה אצבע מאשימה כלפי בעלת הרכב, שלדבריו, אצלה "נמצאות התשובות האמיתיות" בכל הנוגע למה שקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שאלתי ודרשתי לקבל תשובות איך הבת שלי מת", אמר האב, טבקאו עיינה. "עד עכשיו אף אחד לא נתן לי תשובה. אני רוצה פרטים לגבי המקרה הזה". אלא שהיום נודע כי אין מדובר בפעם הראשונה שבה יצא שרון עיינה ז"ל ממרכז הקליטה: אירוע דומה התרחש גם בשבוע שעבר והתברר כי הוא אינו היחיד שמצליח לצאת מהמקום - שאר הילדים עושים זאת כמעט על בסיס יומיומי.

"דורש לקבל תשובות". טבקאו עיינה (חדשות 2)

"לא זכור לי שהבן שלי יצא אי פעם מחוץ למרכז הקליטה", אמר האב. היום, במהלך הלווית הבן, התמוטט אביו ופונה לטיפול בבית החולים סורוקה. במקביל, ממשיכה המשטרה לחקור את האירוע.

גלעד אברג'יל, עד ראייה שהזדמן למקום האירוע, סיפר אמש על שראו עיני, כשבעלת הרכב - עובדת במרכז הקליטה הסמוך - יצאה החוצה בדרכה לביתה. "היא ראתה את הילד בתוכו כשהוא לא נושם", אמר אברג'יל, "היא רצה למנהל המקום וסיפרה לו על כך". לדבריו, לא ברור כמה זמן היה הילד נעול בפנים בחום הכבד.

עיינה ז"ל הוא בן יחיד להורים שעלו לפני כשנה מאתיופיה וגרים במרכז הקליטה "נורית" שבעיר. בעלת הרכב נלקחה לחקירה וכעת נבדק כיצד הגיע הילד אל הרכב, כמה זמן שהה בתוכו ומדוע איש לא שם לב לחסרונו.