ב-4 שנים: מתו 7 תינוקות שנשכחו ברכב

מאז תחילת החופש הגדול מתו שלושה תינוקות ברצף טרגדיות מחריד. אליהם מתווספים מקרי המוות המזעזעים של ארבעה פעוטות נוספים שהלכו לעולמם בארבע השנים האחרונות לאחר שנשכחו ברכב בחודשי הקיץ הלוהטים

הרכב שבו נשכחה הפעוטה, דולב (שלמה אשכנזי)

מותו של הפעוט, בן שלוש, שמת היום (א') בבאר שבע, מצטרף לסטטיסטיקה העצובה. למרבה הצער, מבט לאחור מראה כי מדובר במכת מדינה של ממש: במהלך ארבע השנים האחרונות מתו שבעה תינוקות ופעוטות שנשכחו ברכב, ותינוקת נוספת נפגעה אנושות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באמצע חודש יולי השנה נפטרה תינוקת בת חמישה חודשים בהתנחלות שילה שבגזרת בנימין, לאחר שנשכחה ברכב של אביה במשך כשבע שעות. מחקירת המקרה עלה כי אבי התינוקת היה אמור להשאיר אותה בביתה של קרובת משפחה, אך שכח והלך לישון. רק כעבור שעות מצא אותה בתוך הרכב, אך אז כבר היה מאוחר מדי.

שבועיים לפני כן אירעה טרגדיה דומה ברמת גן, אז נשכחה תינוקת בת תשעה חודשים ברכב של אביה ונמצאה כשהיא ללא רוח חיים. החקירה העלתה כי בשעות הבוקר לקח האב את שלושת ילדיו ברכב ופיזר אותם לקייטנות, אך את בתו, בת תשעה חודשים, שכח לשים בפעוטון. כשחזר הביתה והחנה את הרכב, ככל הנראה קיבל שיחת טלפון שהסיחה את דעתו. לאחר שסיים את השיחה עלה על הקטנוע, מבלי לבדוק את הרכב, והמשיך למקום עבודתו. התינוקת נמצאה רק כעבור שעות.

הפעוט נשכח ברכב ההסעות

הרכב בו נשכח הילד במודיעין עילית (זק"א)
התקרית הקודמת התרחשה בקיץ שעבר - בחודש אוגוסט 2012, אז נשכח חיים בוימל, בן ארבע במכוניתו של השכן שהסיע אותו לתלמוד תורה במודיעין עילית. בויל שהה ברכב הלוהט במשך כחמש שעות, ולבסוף נאלצו לקבוע את מותו.

ב-8 באוגוסט 2011 נשכחה טלי דשקוב , בת שלוש, ברכב ההסעות של הגן בנתניה. היא נמצאה רק כעבור שש שעות, כשהיא ללא רוח חיים. פחות מחודשיים קודם לכן נשכחה תינוקת בת שבעה חודשים במכונית בגבעת השלושה על ידי אביה ששוחח בטלפון. התינוקת נשארה במכונית במשך כשלוש שעות, בטרם נמצאה ופונתה לבית החולים במצב אנוש.

באוקטובר 2009 נותר סאיד איברהים בן החמש נעול במכונית שבה הסיעה אותו הגננת לגן באבו גוש. איברהים נמצא לבסוף בתוך המכונית רק בתום שש שעות, כשהוא ללא רוח חיים.