באר שבע: מת הפעוט שנמצא ברכב נעול

עובדת במרכז קליטה בבאר שבע יצאה לחנייה והופתעה לגלות בתוך הרכב פעוט בן 3 במצב אנוש. היא הזעיקה את מד"א שמצאו את הפעוט ללא דופק ונשימה. הוא הובהל לבית החולים סורוקה – שם נקבע מותו. לא ברור כיצד הפעוט, ממרכז הקליטה - הגיע לרכב

פעוט כבן 3 נמצא היום (א') בתוך רכב סמוך למרכז קליטה ברחוב הצדיק מירושלים בבאר שבע. פרמדיקים שהוזעקו למקום פתחו במאמצי החייאה ומצבו הוגדר תחילה אנוש. לאחר מכן הוא פונה לבית החולים סורוקה שבעיר - שם נקבע מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפרטים ראשונים עולה כי עובדת במרכז הקליטה הסמוך, שבבעלותה הרכב, יצאה לחניה ואז גילתה בפנים את הפעוט, אף הוא ממרכז הקליטה. היא מיהרה לדווח לקצין הביטחון במקום וזה הזעיק את מגן דוד אדום.

הפרמדיקים שהגיעו לזירה חילצו את הפעוט מתוך הרכב כשהוא ללא הכרה וללא דופק וללא נשימה. "קיבלתי קריאה במירס על תינוק מחוסר הכרה שהיה נעול ברכב", סיפר החובש שמעון זגורי שהיה מהראשונים שהגיעו לזירה, "הייתי בסמוך ומיד הגעתי למקום, ראיתי ליד הרכב פעוט שוכב כשהוא מחוסר הכרה ללא נשימה ודופק, סביבו היו הרבה אנשים והאזרחים שהוציאו אותו מהרכב". 

בן 3 במצב אנוש (רוני מרדכי)

בחלוף זמן קצר אותרה משפחתו של הילד שהגיעה למקום. בינתיים, פונה הפעוט לבית החולים סורוקה - שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. לא ברור כיצד הפעוט עבר את השער של מרכז הקליטה והגיע אל תוך הרכב, שהיה פתוח. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות המקרה.

דובר מרחב נגב במד"א, איציק אלפסי, סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט על שאירע: "סמוך לשעה 17:00 קיבלנו קריאה על ילד שנמצא בתוך רכב כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק ונשימה".

לדבריו, למקום יצא צוות טיפול נמרץ. "הצוות מצא את הילד במצב אנוש והחל לבצע בו פעולות החייאה, תוך שהוא מפנה אותו לבית החולים סורוקה", ציין.