סוף שבוע קטלני בחופי הים: חמישה בני אדם טבעו למוות

צוותי מד"א טיפלו ב-14 מקרי טביעה מאז אתמול בחופים ובבריכות ברחבי הארץ. היום טבעו למוות שלושה גברים - אחד מול חופי נתניה והשני בשדות ים. אדם נוסף שטבע בנחל החצבני בצפון פונה במצב אנוש לבית החולים

צוותי מד"א העניקו טיפול ל-13 נוספים. ארכ (דוברות מד"א)

הים התיכון גובה קורבנות בנפש: חמישה בני אדם טבעו למוות במהלך סוף השבוע בחופי הים מעגן מיכאל, שדות ים, צאנז בנתניה, צ'ארלס קלור בתל אביב והסטודנטים בחיפה. גבר כבן 48 פונה היום במצב אנוש לאחר שטבע בנחל החצבני בגליל ושמונה בני אדם נוספים טופלו במהלך סוף השבוע על ידי צוותי מד"א. שניים מהם במצב בינוני ושישה קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערב נמשה גברכ כבן 50 מהים לאחר שטבע בחוף הסטודנטים בחיפה. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי וביצעו בו פעולות החייאה שבסופן נאלצו לקבוע את מותו.

הבוקר סמוך לשעה 11:00 התקבל במוקד מד"א דיווח על גבר שנמשה מהמים מול חוף צאנז בנתניה. "הוזעקנו בעקבות דיווח על בחור שטבע בחוף לא מוכרז וחולץ על ידי המצילים בחוף הסמוך", סיפר לחדשות 2 באינטרנט פרמדיק מד"א יצחק אושרי. "כשהגענו הבחור היה מחוסר הכרה, ללא דופק או נשימה והתחלנו לבצע בו פעולות החייאה מתקדמות - אך ללא הועיל".

כשעה קודם לכן נמסר למד"א מרחב ירדן על תושב סכנין כבן 48 שנמשה מנחל החצבני, לאחר שטבע באזור שדה נחמיה. במוקד מד"א תדרכו את המטיילים כיצד לבצע בו פעולות החייאה, ובמקביל הוזנק מסוק מד"א למקום. פרמדיקים של מד"א ביצעו בגבר פעולות החייאה ממושכות. לאחר שהדופק של המטייל חזר, הוא פונה במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה במצב קשה, אך יציב ובהמשך מצבו הידרדר.

4 טבעו למוות (דוברות מד"א)

גבר טבע למוות בחוף שדות ים

בשעה 12:30 נמסר על גבר כבן 60 שנמשה מהמים בחוף שדות ים. גם במקרה זה תדרכו פרמדיקים של מד"א את הרוחצים במקום לבצע בו פעולות החייאה. בהמשך ביצעו אנשי מד"א שהגיעו למקום פעולות החייאה ממושכות, אך נאלצו לקבוע את מותו במקום.

זמן קצר קודם לכן נמשו מהמים באותו החוף שני צעירים כבני 20, לאחר שטבעו. פרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום פינו אותם לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הלל יפה בחדרה כשמצבם מוגדר בינוני וקל.

סוף שבוע קטלני (דוברות מד"א)

אתמול הוזעקו כוחות מד"א לטפל בגבר כבן 60 שנמשה מהמים לאחר שטבע בחוף מעגן מיכאל. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לטובע טיפול רפואי בחוף וביצעו בו פעולות החייאה שבסופן נאלצו לקבוע את מותו.

מספר שעות לאחר מכן, בסמוך לשעה 19:30, הוזעקו כוחות מד"א לחוף צ'ארלס קלור בתל אביב, שם נמשה מן המים ילד כבן 10 כשהוא מחוסר הכרה וללא נשימה וללא דופק לאחר שטבע. הוא פונה לבית החולים איכילוב בעיר, אך מאמצי הרופאים להצילו עלו בתוהו.