מדליית החירות תוענק לפרופ' דניאל כהנמן

לאחר שזכה בפרס הנובל בשנת 2002, פרופ' דניאל כהנמן רושם הישג מכובד נוסף, אחרי שאתמול הודיע הממשל האמריקני כי הנשיא אובמה יעניק לו את מדליית החירות - עיטור הכבוד האזרחי הגבוה ביותר בארצות הברית

העיטור הגבוה בארה"ב, פרופ' כהנמן (הגארדיאן)

הנשיא פרס לא לבד: נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, יעניק את מדליית החירות לזוכה פרס נובל הישראלי, הפרופסור דניאל כהנמן. בין היתר תוענק המדליה לנשיא לשעבר, ביל קלינטון, ולמגישת הטלוויזיה אופרה ווינפרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המדליה שיקבל חתן פרס הנובל מהנשיא נחשבת לעיטור הכבוד האזרחי הגבוה ביותר המוענק בארצות הברית, מסורת שנמשכת כבר חמישים שנה, בה החל הנשיא קנדי. פרופסור כהנמן, שזכה בפרס נובל לכלכלה בשנת 2002, יקבל את המדליה לצד 16 דמויות בולטות נוספות בציבוריות האמריקנית. לאחרונה העניק אובמה את הכבוד הזה לנשיא המדינה שמעון פרס.

מחקריו של כהנמן נחשבים לפורצי דרך בתחומי הכלכלה ההתנהגותית, שיפוט וקבלת החלטות ויוריסטיקה . כיום מכהן כהנמן כפרופסור אמריטוס לפסיכולוגיה ומדיניות ציבורית באוניברסיטת פרינסטון שבארצות הברית.

הענקת המדליה נערכת באופן מסורתי מדי שנה ביום העצמאות האמריקני, ה-4 ביולי, אך ייתכן וכהנמן יקבל את העיטור במועד אחר במהלך השנה הקרובה. מקבלי המדליה נבחרים על ידי הנשיא מיוזמתו או על פי המלצה.