השר כץ מאיים: "נבטל את ההסכמים עם העובדים"

על רקע הצעדים בהם נקטו נהגי הקטר שהובילו לשיבושים בתנועת הרכבות, הבהיר השר כץ כי לא יהסס לפעול נגד העובדים. "הכלים נשברו. אם המצב יימשך נבטל את הסכמי התעסוקה שנחתמו עם העובדים", איים הערב בריאיון במהדורה המרכזית

שר התחבורה ישראל כץ מאיים הערב בביטול הסכמים הקיבוציים שנחתמו עד כה עם עובדי הרכבת אם לא יפסיקו להיעדר מעבודתם בשל הצהרות כוזבות על מחלתם. "העובדים ממשיכים לפגוע בנוסעים, לא ניתן לזה להמשיך", טען השר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך ריאיון במהדורה המרכזית תקף שר התחבורה את נהגי הקטר שלא התייצבו לעבודתם והבהיר כי טענותיהם מופרכות. "השיח עם העובדים הוא אינו על כסף, אלא על התמורה שהם צריכים לתת בעבורו. העובדים עושים כל שעולה על רוחם בניגוד להסכמים שהושגו בנוגע לתנאי תעסוקתם. לא נחשוש לבטל את ההסכמים הללו אם המצב הזה יימשך", הבהיר כץ.

בנוסף, מתח שר התחבורה ביקורת על התנהלות ההסתדרות בכל הקשור לניהול המשבר ברכבת. "ההסתדרות התחייבה במסגרת המגעים שהתנהלו בעבר שלא יהיו שביתות. יו"ר ההסתדרות עפר עיני היה צריך להתייצב היום באולפני הטלוויזיה ולהביע את התנגדותו התקיפה לצעדים שנקטו העובדים, אך הוא לא עשה זאת", הסביר.

כץ: "שיפור מתמיד בפעילות הרכבת" (חדשות 2)

"הרכבת עברה מהפכה"

השר כץ ניסה להדוף את הטענות הנוגעות לתפקודה הלקוי של הרכבת, ועל הירידה הדרסטית באמון הציבור בה. "ישנו שינוי מתמיד באוויר", טען השר. "לפני כשנתיים הכרזתי שאסגור את הרכבת אם לא יחול שינוי בהתנהלות ואם לא ייחתם הסכם בטיחות. מאז שנחתם ההסכם שהסדיר את מדיניות התחזוקה, הבטיחות ומיקור החוץ, פחתו משמעותית הדיווחים על שריפת קרונות ותקריות בטיחות", טען כץ.

השר אף קשר בין התנהלות העובדים למצבה של הרכבת. "השיפור הוא תמידי. אנו רואים עלייה דרמטית במספר המשתמשים ברכבת. אין ספק שמאז ששונה גם הרכבו של ועד העובדים - קל יותר לבצע את השינויים הניהוליים. אבל יחד עם זאת, על אף המאמצים לשפר את השירות והבטיחות - הנהגים שברו ביומיים האחרונים את הכלים ולא ניתן לזה להימשך", נימק השר.