נהגי הרכבת משיבים לטענות: "מערך הנהגים ברכבת קורס, מתירים את דמנו"

"אנחנו יודעים שהציבור אוהב לשנוא אותנו. התירו את דמנו כבר לפני זמן רב ורוקדים עליו בכל הזדמנות שיש, הדבר היחיד העומד לנגד ענינו הוא בטיחות הנוסעים", כך אומרים היום נהגי הרכבת בתגובה למתקפה הציבורית על ה"שביתה האיטלקית" שלהם. "סידורי העבודה החדשים מסכנים את הנוסעים"

מתירים את דמנו. נהגי הרכבת משיבים מלחמה (חדשות 2)

השיבושים ברכבת נמשכים היום (ה') לאחר שהנהלת הרכבת ביטלה היום 29 רכבות בעקבות ה"שביתה האיטלקית" של נהגי הקטר. בהסתדרות מתחו ביקורת על התנהלותם של הנהגים וציינו כי "השביתה מיותרת ופוגעת בנוסעים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסמוך לשעה 15:30 יצאה הודעה של נהגי הרכבת בה הם מביעים מחאה על תנאי עבודתם, ומנסים להסביר את העמדה שבה נקטו.

"ביממה האחרונה, אנחנו עומדים במתקפה חסרת תקדים אותה מובילה הנהלת הרכבת", נכתב בהודעה. "מזה חודשים ארוכים אנחנו מתריעים בפני כולם שסידורי העבודה החדשים, המאלצים את הנהגים לנהוג שעות ארוכות ברציפות לפעמים 9 ו-12 שעות, מסכנים את ציבור הנוסעים ואותנו. כאשר נהגים מתלוננים על עייפות ומבקשים שיחליפו אותם, מאיימת עליהם הנהלת הרכבת בוועדות משמעת".

נהגי הרכבת טוענים במכתב כי הם מסיעים רכבות של 1,000 נוסעים תחת עייפות כבדה. "אנחנו אלה שמרגישים את כובד האחריות על חיי הנוסעים. מערך הנהגים ברכבת קורס כי הנהגים לא זוכים לקבל מנוחה ראויה בין משמרת למשמרת. כאשר התלוננו הנהגים בפני ההנהלה שבזמן משמרת אין אפילו הפסקה של 10 דקות כדי ללכת לשירותים, חילקה ההנהלה לנהגים שקיות לאיסוף שתן".

"אנחנו יודעים שהציבור אוהב לשנוא אותנו. התירו את דמנו כבר לפני זמן רב, ורוקדים עליו בכל הזדמנות שיש. הדבר היחיד העומד לנגד ענינו הוא בטיחות הנוסעים".

נהגי הרכבת ציינו כי הם מכבדים את החלטת בית הדין. "נהגי הרכבת החולים והמותשים יגיעו היום מדימונה ומנהריה לתל אביב כדי להיבדק עי רופא הרכבת".

מהנהלת הרכבת נמסר בתגובה: "בהמשך לרפורמת ההתייעלות, פעלה הנהלת החברה להעברת סידורי העבודה של נהגי רכבות הנוסעים למערכת ממוחשבת - כפי שנעשה בחברות דומות בארץ ובעולם. המערכת הממוחשבת נועדה לייעל ולשפר את תהליך שיבוץ העובדים התפעוליים ואת הפיקוח והבקרה הנדרשים".

עוד צוין, כי "עד להסדרת נושא משמרות הנהיגה, ממוצע שעות הנהיגה עמד על פחות משלוש שעות וחצי למשמרת ובלו"ז החדש ממוצע השעות הינו ארבע שעות נהיגה בלבד. נציין, כי על פי ההסכם הקיבוצי, זמן הנהיגה המקסימלי הינו שש שעות. התנהלותם של נהגי הקטרים הינה בריונית וסחטנית, תוך ניסיון מכוון לפגיעה בשירות ללקוחות הרכבת, על מנת לשנות החלטות ניהוליות שמטרתן שיפור פעילות החברה".