נמצאו חפצי ההרוג בתאונה בכביש 6

המשטרה הודיעה כי הצליחה לאתר את חפציו של יריב ברק ז"ל שנהרג בתאונה הקטלנית בכביש 6 בתחילת השבוע, זאת לאחר שבני המשפחה התלוננו כי המשטרה מתנערת מהאחריות לחיפושים בטענה שהחפצים התערבבו בפסולת שהתפזרה על הכביש. "אלו היו הזכרונות האחרונים ממנו", אמרו בני משפחתו

יריב ברק ז"ל (פייסבוק)

משטרת התנועה הודיעה כי הצליחה למצוא את חפציו של יריב ברק ז"ל שנהרג בתאונה הקטלנית בכביש 6 בתחילת השבוע. הודעת המשטרה באה על רקע טענות בני משפחתו של ברק שניסו לאתר את המחשב הנייד והטלפון הסלולרי שנשא עמו בדקות האחרונות לחייו, אולם לדבריהם נתקלו בתגובה מזלזלת מצד המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יריב נסע באוטובוס כשהיה ברשותו תיק ובו מחשב נייד", סיפר בן דודו יוני אברהם. "פרט למסמכים האישיים שהיו על המחשב הזה, יריב שמר עליו גם את עבודות הגמר שלו במסגרת לימודיו לתואר ראשון בגיאוגרפיה, אותם סיים בהצטיינות. אלו המזכרות האחרונות שנותרו לנו ממנו".

משפחתו של ברק ניסתה במהלך הימים שחלפו מאז התאונה לשים ידה על שאר החפצים האישיים שנשא עמו, אך זאת ללא הצלחה. "ניסינו אפילו לאכן את הטלפון הנייד שלו", הסביר בן דודו יוני. "אנחנו יודעים שבמהלך הנסיעה, שלח לו אביו מסרון על כך שהוא התקבל ללימודי תואר שני עם מלגה, אבל אין לנו מושג אם הוא הספיק לפתוח אותו ולראותו".

בני המשפחה איתרו באמצעות מכרים וגורמים בכלי התקשורת לנסות ולהשיב את חפציו של יריב. הם הגיעו לקצינים מגופים שונים במשטרה שהשיבו להם את ארנקו ואת מפתחות רכבו. "אף אחד לא יצר איתנו קשר", שחזר בן הדוד. "אנחנו פנינו מיוזמתנו אל קציני המשטרה. כשביקשנו מהשוטרים להעביר אלינו את החפצים הם פשוט נפנפו אותנו. הם הסבירו שהם ככל הנראה התערבבו עם האשפה שהתפזרה מהמכולה שנשאה המשאית, וכי אין דרך להשיבם".

השוטרים: החפצים התערבבו באשפה, זירת התאו (משטרת ישראל)

"טיעוני המשטרה אינם הגיוניים"

בני המשפחה הביעו חשש שחפציו של ברק אבדו תוך כדי ההמולה שנוצרה בזירת התאונה. "ישנם כל כך הרבה תרחישים בנוגע לגורלם של הדברים", הסביר אברהם. "אך אנו בטוחים שהטיעון שהמשטרה הציגה הוא פשוט לא הגיוני. ראינו את הצילומים מהזירה והבנו שמצב של ערבוב עם האשפה הוא בלתי אפשרי, מאחר והיה מרחק רב בין האוטובוס למכולה. אגב, מרבית הסיכויים הם שיריב החזיק את התיק בין רגליו - מה שהופך את טיעוני המשטרה למגוחכים עוד יותר".

בני המשפחה אף ניסו להיעזר באינטרנט ובפייסבוק כדי לאתר המחשב הנייד והטלפון, אולם ללא הצלחה. במשפחה תולים את האחריות למציאת הדברים על המשטרה שלדבריהם פועלת בחוסר רגישות בנושא. "על המשטרה להפעיל את המאמצים הדרושים כדי לאתר את החפצים ולא להסתפק בתירוץ הקל כדי לנפנף אותנו", קבע יוני. "זו האחריות שלהם ואנחנו לא אמורים לרדוף אחריהם כדי שהדברים ייעשו. מציאת הדברים הם הנחמה הקטנה והיחידה שיש לנו בתוך האסון הכבד הזה".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "אנו משתתפים בצערן של משפחות ההרוגים. האירוע נחקר בימים אלה במקצועיות וברגישות הראויה. מדובר בזירה קשה ומורכבת עם אשפה רבה. חפצים אישיים שנמצאו בזירה הוחזרו למשפחות ולפצועים. טענת המשפחה תיבחן ותיבדק על ידי צוות החקירה המטפל בתיק".