נסראללה מאיים, מצרים נגד חמאס ותיעוד פגיעת הפגז במוצב האו"ם: סיכום חדשות השבת

מנהיג חיזבאללה טוען שלא יהסס לצאת למלחמה, בעולם הערבי טלטלה של ממש עם ההחלטה המצרית להכריז על חמאס ארגון טרור, בספרד מתפרסם תיעוד פגיעת הפגז הישראלי במוצב האו"ם וגם: מופז, גלנט ולבני נגד נתניהו

סיכום חדשות השבת (רויטרס)

סיכום חדשות השבת: מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נשא אתמול (שישי) נאום, יומיים לאחר ההסלמה בגבול הצפון. "אם הישראלים חושבים שניתן להרתיע אותנו ושאנחנו חוששים ממלחמה, אני אומר לכם: אנחנו לא חוששים ולא נהסס לצאת למלחמה אם תיכפה עלינו - וננצח", אמר. "מאז ההתנקשות ועד יום רביעי הייתה ישראל דרוכה לגבי כל מה שהגיע מלבנון. המסר לישראל הוא שאתם לא יכולים להרוג את האנשים שלנו ולחזור לשגרת חייכם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סרטון שפרסם היום ערוץ Libertad Digital בספרד מתעד את רגע פגיעת אחד מפגזי הארטילריה שירתה ישראל לשטח לבנון לאחר הפיגוע שביצע חיזבאללה בגזרת הר דב. מהירי הישראלי נהרג חייל יוניפי"ל ספרדי. בסרטון, שהועלה גם לעמוד היוטיוב של "ליברטד דיגיטל", נראה מוצב צבאי זמן קצר לאחר הפיגוע שבו נהרגו שני חיילים ישראלים. בשלב מסוים נשמעת שריקה של פגז ומיד לאחר מכן נראה עשן רב עולה מהמקום.

כוחות צה"ל הוקפצו אמש לאזור גדר המערכת בדרום רצועת עזה בעקבות חציית שלושה פלסטינים לשטח ישראל. השלושה נתפסו ובחיפוש שנעשה עליהם נמצאו סכינים. הם הועברו לחקירות כוחות הביטחון.

בחירות 2015: מופז, גלנט ולבני נגד נתניהו

במסגרת עונת הבחירות, נשמעו בסוף השבוע האחרון דבריהם של מופז, לבני וגלנט. בריאיון ל"אולפן שישי" הביע שאול מופז ביקורת על נתניהו וגם על מנהיג המחנה הציוני הרצוג. "בפוליטיקה של לא לומר את האמת ולעגל פינות לא הצטיינתי אף פעם", אמר מופז שהודיע השבוע על פרישתו מהחיים הפוליטיים. "האמון ביני לנתניהו נסדק, הייתה לנו קואליציה של 94 מנדטים - זו הזדמנות היסטורית - והרגשתי שהוא מבלף אותי, לא יכולתי להישאר שם עוד דקה".

"האמון נסדק". מופז (חדשות 2)

אלוף במיל' יואב גלנט, מספר 2 במפלגת כולנו, ביקר גם הוא הבוקר את ראש הממשלה, בעיקר על התנהלותו הביטחונית. לטענתו, הממשלות הקודמות לא פעלו למיגור מנהרות הטרור של חמאס. "התהליך של המנהרות החל שנים רבות טרם צוק איתן", הבהיר גלנט. "ידענו והגענו אליהן מתחת לרדאר. 92 מנהרות נהרסו בפיקוד הדרום. לא יכול להיות שלא יכינו תכנית ויגידו שלא ידעו. הלוחמים והפיקוד הצבאי יודעים לעשות את העבודה והדרג המדיני ושר הביטחון לא אפשרו להם להשלים את המשימה".

"המנהרות - הרבה לפני צוק איתן". גלנט (חדשות 2)

לעומת זאת, מספר 2 במחנה הציוני,  ציפי לבני, בחרה לבקר את נתניהו על רקע פרשת הבקבוקים שרכש מעון ראש הממשלה בסכומי עתק. יושבת ראש התנועה אמרה באירוע שבתרבות כי "מחיר האלכוהול שנתניהו קונה בחודש הוא כמו שכר חודשי של כמעט מיליון עובדים בישראל". סגן השר אופיר אקוניס הגיב בשמו של ראש הממשלה למתקפות, וטען כי מדובר ב"מסע הסתה".

"אלכוהול בעלות של שכר חודשי". לבני (חדשות 2)

סגן ראש אגף משאבי אנוש במשטרה חשפה: "הוטרדתי מינית"

בעקבות הטלטלה במשטרה, הגיעה אמש סגנית ראש אגף משאבי אנוש בארגון, תת-ניצב גילה גזיאל, לריאיון ל"אולפן שישי" וחשפה כי בתחילת דרכה כשוטרת היא הוטרדה מינית באופן מילולי על ידי אחד מחבריה למדים. "הקצין פוטר מתפקידו", היא אמרה. "הוטרדתי גם בצבא ובאוניברסיטה. הייתי בחורה צעירה ויפה וזה היה חלק מנורמה חברתית". גזיאל, המועמדת לתפקיד ראש אגף משאבי אנוש, אמרה כי הארגון נמצא "בתקופה לא פשוטה, אבל הדבר החשוב הוא שאנחנו מטפלים במקרים האלה בחומרה רבה".

"הקצין פוטר מתפקידו". גזיאל (חדשות 2)

שני תרמילאים ישראלים גורשו לפנות בוקר משמורת הטבע "טורס דל פיינה" שבצ'ילה, לאחר שנתפסו על ידי סיירי המקום, כשהם מדליקים אש בשטח השמורה, וזאת בניגוד להוראות, הכתובות גם בשפה העברית. השניים, בני 23 ו-24, נתפסו על ידי פקח שסייר במקום, לאחר שהבעירו אש בתוך קופסת טונה. התרמילאים נעצרו על ידי המשטרה והובאו בפני בתי המשפט בעיר פוארטו נטאלס, הקרובה לפארק הלאומי.[

"חיסול מורנייה: שיתוף פעולה ישראלי-אמריקני"

תחקיר מקיף שפירסם בסוף השבוע ה"וושינגטון פוסט" העלה כי חיסולו של ראש הזרוע הצבאית של חיזבאללה, עימאד מורנייה, בפברואר 2008, היה תוצאה של שיתוף פעולה הדוק בין המוסד הישראלי לבין הביון האמריקני. סוכן לשעבר ב-CIA סיפר לעיתון כי ארצות הברית סייעה לישראל בהכנת המטען שהוטמן ברכבו של מורנייה בדמשק ואף עקבה אחר המבצע מרחוק. על פי התחקיר, צוות אמריקני עקב אחר מורנייה ברחובות דמשק ודיווח למקביליו הישראלים על מקום הימצאו של רב המחבלים.

"שיתוף פעולה הדוק". מורנייה (חדשות 2)

בית המשפט בקהיר אסר היום את פעילות הזרוע הצבאית של חמאס והכריז כי מדובר בארגון טרור. בחמאס דחו בתוקף את ההחלטה וטענו כי היא משרתת את ישראל. גורמים במצרים אמרו לסוכנות הידיעות AP כי הזרוע הצבאית של חמאס לקחה חלק במתקפות האחרונות נגד כוחות הביטחון במצרים, בייחוד בחצי האי סיני.

"החלטה שמשרתת את ישראל". הנייה

ובזירה המדינית, לקראת נאומו השנוי במחלוקת של נתניהו בפני הקונגרס האמריקני שבועיים בלבד לפני הבחירות, מנסה שגריר ישראל בארצות הברית רון דרמר לרכך את הכעס ומדגיש: "נתניהו מעולם לא נהג בחוסר כבוד כלפי אובמה".  בריאיון ל"אטלנטיק" אמר דרמר כי "ביקורו של נתניהו בוושינגטון נועד למטרה אחת בלבד - לדבר על אירן שמאיימת בגלוי על המדינה היהודית. נתניהו ואובמה אמנם חלוקים בנושאים שונים, אך ראש הממשלה מעולם לא נהג בו בחוסר כבוד מכוון".

"רה"מ לא נהג באובמה בחוסר כבוד מכוון". א (רויטרס)