האיש שהתפרץ בדרשת אלון: "נפגעתי מינית ע"י רב נערץ"

נחום פצ'ניק מסביר מדוע החליט לצעוק לעבר הרב אילון באמצע הדרשה. "באתי כדי למחות על זה שעושים פה מסיבת ראש חודש, כאילו הוא הקורבן", אמר פצ'ניק, "אבל הקורבנות נמצאים במקום אחר, בודדים ופגועים"

"באתי לומר לו - חטאת" - כך הסביר נחום פצ'ניק, מדוע החליט להתפרץ אמש (ד') לעבר הרב מוטי אלון בשיעור שהעביר ולצעוק לעברו: "למה אין לך את הכוח להגיד 'חטאתי'?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני נפגעתי מינית מרב נערץ", סיפר פצ'ניק. "עשיתי את זה כי יש לי מספיק כוח לעמוד פה". לדבריו, מאחוריו עומדים אלפי נפגעים. "למיעוטם יש את הכוח ולרובם אין את הכוח. באתי כדי למחות על זה שעושים פה מסיבת ראש חודש, כאילו הוא הקורבן. לא. הוא לא הקורבן".

"הקורבנות נמצאים במקום אחר", הוסיף פצ'ניק, איש תנועת "ארץ שלום" לשיתוף פעולה בין מתנחלים לפלסטינים. "הם בודדים, פגועים, ואני באתי להגיד את דברם ואת דברי האישיים. זה דורש אומץ. תיארתי לעצמי שיתנהגו כלפיי באלימות. לא תקפתי אף אחד".

"הוא לא הקורבן". הרב אלון (חדשות 2)

גם בזמן הריאיון, בו שטח את גרסתו, הרוחות במקום עדיין סערו. אישה ניגשה אל פצ'ניק וצעקה לעברו: "אתה רוצח. הוא רב גדול ועוזר לכולם. אתה זבל, תעוף מפה, תוריד את הכיפה שלך".

פצ'ניק השיב: "אני מבין אותם, הם חיים בהכחשה ובהגנה עליו. הרמב"ם כתב שהדבר הראשון זה להגיד, 'חטאתי'. כשהוא יעשה את זה, זה יהיה יום גדול בשבילו ובשביל עם ישראל".