מהומה בשיעורו של הרב אלון: גבר צעק - "תודה שחטאת"

שעות לאחר ההרשעה שהסעירה את העולם הדתי, העביר בשעה זו הרב מוטי אלון שיעור לתלמידיו במושבה מגדל. אחד מהנוכחים התפרץ לעברו: "עברתי תקיפה מינית ע"י רב מוכר. תודה שחטאת, תגדל ותתחזק!". הרב בתגובה: "לא מבין מה קורה פה". האיש הוצא בכוח מהמקום

מהומה בזמן השיעור: לאחר שהורשע הבוקר בשתי עבירות של ביצוע מעשים מגונים בכוח, העביר הערב הרב מוטי אלון שיעור לתלמידיו במגדל. אדם שהגיע לשיעור התפרץ לעברו ודרש ממנו - "תודה שחטאת". האיש הוצא בכוח מן החדר. את השיעור העברנו הערב בשידור חי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השיעור החל במזמורי סליחות, לאחריהן החל הרב אלון לשאת דברים באשר להרשעתו היום. לדבריו התפרץ אחד הגברים במקום ואמר: "אני עברתי תקיפה מינית על ידי רב מוכר. תודה בטעויות שלך, תגדל ותתחזק. למה אין לך את הכוח להגיד 'חטאתי'?". תלמידיו של הרב אלון הוציאו את האיש בכוח מהמקום והחלו לשיר בעוצמה. הרב עצמו הגיב: "אני לא מבין מה הולך פה". 

עם צאתו מהדיון היום בחר הרב אלון לקרוא פרק מספר תהילים, והתייחס לכתוב בו: "אם הקדוש ברוך הוא מבקש שאעבור עוד גלים, אעשה זאת באהבה ובשמחה". הרב אלון הפנה בקשה לתומכיו: "לא לנהוג במעשה נלוז, הנפוץ במחוזות רבים - להתקיף ולהתקיף חזרה. זאת לא הדרך. אם דבר כזה ייעשה, זה לא יהיה על דעתי ומנוגד לכל התפיסה. כל מה שמביא עלינו הקדוש ברוך הוא, אנו מקבלים עלינו בשמחה".

"הגענו במטרה לשמוע בשורות טובות והתאכזבנו", אמר לאחר הדיון עורך דינו של הרב אלון, אשר אוחיון. "לא ציפינו לתוצאה הזאת, אבל זאת רק המערכה הראשונה ולא המילה האחרונה. התוצאה הזאת צריכה להשתנות", אמר.

שעות לאחר ההרשעה, דיבר היום גם תלמיד לשעבר של הרב, אשר התלונן נגדו אך לא נכלל לבסוף בכתב האישום. "זה הפך להיות מפגש מאוד אינטימי", תיאר צביקה (שם בדוי). "חיבוקים ממושכים, מגע שעובר את הגבול, ממקום של מורה למקום שמעביר איזושהי תחושה לא נעימה, לא רלוונטית, שלא אמורה להיות שם".

לטענת התלמיד לשעבר, מעשיו של הרב אלון לא תאמו את התדמית שקנה לו בקרב תלמידיו ובקרב הציבור הדתי-לאומי. "הוא היה דמות מאוד מוערכת גם עליי ועל כל החברים שלי", הוא סיפר. "הוא היה דמות שרצינו לשמוע בקולו ואת השיעורים שלו ולהיות נוכחים איתו בתפילה ובכל דבר שרק אפשר".

כיום, מוצא המתלונן הסבר ליחס של הרב אלון כלפיו. "אני מרגיש שהוא ניצל את המעמד שלו, שהוא ניצל את הכוח העצום שהיה לו". לדבריו, "הרגשתי שזה לא יהיה נכון לשמור את הדברים בבטן. זו הייתה תקופה לא פשוטה, לקח לי זמן להגיע למסקנה שהמשטרה זה המקום שצריך להגיע אליו, אבל הגעתי ועשיתי".