הרשעת הרב אלון: "סוף לקשר השתיקה בחברה הדתית"

החלטת בית משפט להרשיע את הרב ישיבת הכותל לשעבר בעבירות של מעשים מגונים, עוררה תגובות רבות. בעוד איגוד מרכזי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית בירכו על "הצעד החשוב" שלקח בית המשפט, ח"כ שלי יחימוביץ' יצאה נגד המנסים להגן על הרב גם לאחר ההחלטה

הרב אלון בבית המשפט, היום (צילום: יוסי זילברמ�%9)

אחרי שבית משפט השלום בירושלים הרשיע הבוקר (ד') את הרב מוטי אלון בשתי עבירות של ביצוע מעשים מגונים בכוח, מגיעות כעת התגובות: איגוד מרכזי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית ביקש לברך על ההחלטה ואמר כי ב"מסר של הבעת אמון בנפגע והכרה בעובדה שיש לראות בחומרה אדם המנצל את עמדתו הציבורית, את סמכותו הרוחנית ואת תלותו של האחר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע אורית סוליציאנו הוסיפה ואמרה לאחר הכרעת הדין כי "קשר הבושה והשתיקה המלווה פגיעה מינית בגברים יוצר מראית עין של תופעה שולית באופן יחסי, במיוחד בחברה הדתית, ועל כן החלטת בית המשפט מהיום מהווה צעד חשוב ביותר".

גם יו"ר האופוזיציה הגיבה להרשעתו של רב ישיבת הכותל לשעבר. בעמוד הפייסבוק שלה פרסמה שלי יחימוביץ' תמונה ובה הציטוט של הרשב"ל: "מי שמרחם על האכזרים, סופו שיתאכזר לרחמנים". יחימוביץ' יצאה נגד השימוש במשפט הזה על ידי מקורביו של אלון, בניסיון לתבוע את צדקתו.

"בניגוד למה שנהוג לחשוב, עברייני מין, לרוב, הם לא בריונים זרים שמגיחים בסמטה אפלה, מבצעים את זממם ונמלטים. לרוב הקורבן מכיר את התוקף היטב. כואב שלעיתים קרובות מדי, התוקף השפל שניצל את כוחו, מוקף במעטפת של תמיכה, ואילו הקורבן, נשאר מבודד ומוקע. בואו נחתוך את מעגל החגיגות סביב המורשע ונייחד את הצער וההזדהות עם סבלם של הקורבנות", כתבה יחימוביץ'.

יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, ח"כ עליזה לביא (יש עתיד), ביקשה לשבח את "פורום תקנה", שבעקבות תלונות שהגיעו אליו פתחה הפרקליטות בחקירת הנושא. "זהו יום עצוב לציונות הדתית, אך יחד עם זאת יום חשוב המהווה ציון דרך משמעותי. יש לזכור שהמקרה של הרב אלון אמנם מעורר עניין ציבורי רחב, אך זה הוא מקרה אחד מתוך מקרים רבים המגיעים לפתחו של פורום תקנה מאז הקמתו. בניגוד לעבר, היום יש לאן לפנות", אמרה ח"כ לביא בהודעה שפרסמה.