שביתה איטלקית ברכבת: חשש לשיבושים בלוחות הזמנים

בהנהלת רכבת ישראל הביעו דאגה כי יאלצו לשנות את זמני פעילות הרכבת כבר בשעות הצהריים, זאת לאחר שאתמול הודיעו 41 נהגי קטר כי הם חולים על אף שנצפו בפעילויות שונות. "ננקוט צעידים משמעתיים נגד העובדים", כתבה הנהלת הרכבת במכתב גינוי חריף לעובדים

בהנהלת רכבת ישראל הביעו חשש שיאלצו לשנות את לוח זמני פעילות הרכבות בשעות הצהריים, זאת לאחר שאתמול (ג') פתחו 41 נהגי קטר ב"שביתה איטלקית". "ננקוט צעדים משמעתיים נגד השובתים", כתבה ההנהלה בהודעה במכתב גינוי חריף לעובדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במכתב אותו פרסמה הנהלת הרכבת צוין כי "בימים האחרונים אנו עדים למספר רב מהרגיל של עובדים הנעדרים ממקום העבודה, בעוד שבפועל נצפו נופשים או מטיילים. צעדים משמעתיים יינקטו נגד עובדים אלו בהתאם. התנהגות זו עלולה לגרום לשיבושים בתנועת הרכבות ולפגיעה במאמצי החברה לשפר את השירות לנוסעים", כתבה ההנהלה.

גורמים ברכבת ישראל הסבירו כי הסיבה לצעדים בהם נקטו נהגי הקטר היא ככל הנראה שינוי בתנאי העסקתם, זאת מאחר ושונה לוח הזמנים של הרכבת באזור הדרום. הנהגים מחו בשבוע האחרון על השינויים שבעקבותיהם נוספו להם שעות עבודה, אולם בהנהלת הרכבת דבקו בביצוע השינויים בלוח הזמנים.

שביתה איטלקית ברכבת (חדשות 2)

רופאים נשלחו לבתיהם של נהגי הקטר

בהנהלת הרכבת דחו את טענות העובדים והבהירו כי אם ימשיכו בשביתה האיטלקית, ייאלצו לבטל את יציאת של מספר רכבות כבר בשעות הצהריים. במקביל, שלחה אמש (ג') הנהלת החברה רופאים לבתיהם של הנהגים שהצהירו כי הם חולים כדי לבדוק אם אכן כך.

גורמים בוועד העובדים מסרו: "לא מדובר בצעדים ארגוניים. אנחנו עדים כאן לקריסה של ממש של מערך הנהגים ברכבת. נהגים קורסים מעומס עבודה. במקום לשלוח חקירות ומעקבים נגד הנהגים, כדאי שהנהלת הרכבת תעשה חשבון נפש עם עצמה איך היא נותנת לנהג שמסיע אלפי נוסעים, לנהוג שעות ארוכות כל כך (לפעמים 9 ו 12 שעות) ללא מנוחה. זו רשלנות של ממש וזלזול בחיי הנוסעים. הנהגים מפחדים לנהוג!"

לפני כשלושה חודשים דווח על התרחשות דומה ברכבת ישראל, כש-33 נהגי קטר הודיעו במפתיע כי הם חולים ולא באו לעבודה - גם אז במחאה על שינוי תנאי העסקתם. הנהגים הודיעו אז כי הם לא מגיעים לעבודה בעקבות שינוי שיטת המשמרות, שמאריכה את שעות העבודה שלהם.