שוב שביתה איטלקית ברכבת: 35 נהגי קטר הודיעו שהם חולים

עשרות נהגים הודיעו אמש במפתיע כי הם חולים, אך ברכבת ישראל טוענים כי חלקם נצפו מבלים במשחקי כדורגל ובאילת. ההנהלה שלחה רופאים לבתיהם של הנהגים. ועד הנהגים מסר: "הנהגים עובדים שעות ארוכות ומתישות, הם מפחדים לעלות על ההגה"

שביתה איטלקית ברכבת (חדשות 2)

שביתה איטלקית ברכבת, ייתכנו שיבושים במהלך היום: 35 נהגי קטר הודיעו במפתיע במהלך אתמול כי הם חולים ולא יוכלו להגיע לעבודה. עם זאת, לטענת הנהלת הרכבת, חלק מהעובדים נצפו כשהם במשחקי כדורגל ומבלים באילת. הצעד של נהגי הקטר מגיע במסגרת מאבקם נגד שינוי בתנאי העסקתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהנהלת הרכבת הביעו חשש כי יאלצו לשנות את לוחות הזמנים, בשל העדרות נהגי הקטר. גורמים ברכבת ישראל מסבירים שבימים האחרונים שונו תנאי ההעסקה של נהגי הקטר בעקבות שינוי הקווים בדרום הארץ, ונוספו להם שעות עבודה. הנהגים ניסו למחות על כך בפני ההנהלה, אך שם התעקשו על שמירת שעות העבודה החדשות.

בהנהלת הרכבת דוחים את הטענות ואומרים כי אם תימשך השביתה האיטלקית, הם ייאלצו לבטל רכבות בשעות הצהרים. במקביל, שלחה הערב הנהלת החברה רופאים לבתיהם של הנהגים שהצהירו כי הם חולים כדי לבדוק אם אכן כך.

נהגי הקטר לא הגיעו לעבודה, הנוסעים ישלמו (עזרי עמרם, חדשות 2)

ועד העובדים: "קריסה של מערך הנהגים"

גורמים בוועד העובדים מוסרים: "לא מדובר בצעדים ארגוניים. אנחנו עדים כאן לקריסה של ממש של מערך הנהגים ברכבת. נהגים קורסים מעומס עבודה. במקום לשלוח חקירות ומעקבים נגד הנהגים, כדאי שהנהלת הרכבת תעשה חשבון נפש עם עצמה איך היא נותנת לנהג שמסיע אלפי נוסעים, לנהוג שעות ארוכות כל כך (לפעמים 9 ו 12 שעות) ללא מנוחה. זו רשלנות של ממש וזלזול בחיי הנוסעים. הנהגים מפחדים לנהוג!"

לפני שלושה חודשים היה אירוע דומה, כש-33 נהגי קטר הודיעו במפתיע כי הם חולים ולא באו לעבודה - גם אז במחאה על שינוי תנאי העסקתם. הנהגים הודיעו אז כי הם לא מגיעים לעבודה בעקבות שינוי שיטת המשמרות, שמאריכה את שעות העבודה שלהם.