כך סוכנות ליהוק מרמה צעירים

חברת ליהוק מנצלת את החלום של צעירים להתפרסם, מבטיחה הזדמנות להופיע בתוכניות הטלוויזיה - הכול, כמובן, תמורת תשלום אלפי שקלים, ולא מקיימת. רק לפני 3 חודשים פורסם על התרמית של סוכנות הליהוק אחרת שהונתה צעירים, בכך שהבטיחה להם כי היא מלהקת ילדים וילדות לתפקידים שלא קיימים

לא מעט צעירים וצעירות נכנסים לחברות ליהוק עם חלומות גדולים - לעבוד בתעשיית הטלוויזיה, להתפרסם ולהרוויח. מדובר בילדים, נערים ומבוגרים, שראו את הפרסומים של חברת "גלובוס פרסום בע"מ" באינטרנט, והוקסמו. אך מסתבר, כי החברה הבטיחה הבטחות שהיא לא יכולה לקיים, הציגה עצמה כמלהקת להפקות שלא מכירות בה ובמקביל - גבתה אלפי שקלים מהורי הצעירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם גם אתם צופים בטלוויזיה, והחלום שלכם הוא להשתתף בתוכניות הבולטות, אנחנו יכולים לגרום לכם ליטול חלק במגוון הפקות שנחשבות למובילות בטלוויזיה בישראל", נכתב בפרסום החברה.

רן, נער בן 17 נשלח לאודישן בליווי אימו לראות בדיוק מה מציעים שם. "הגעתם לחברת גלובוס, היום מספר אחת מבחינת ליהוק ויישום של טאלנטים", אמרה בפגישה נציגת חברת "גלובוס פרסום בע"מ". "אנחנו עובדים עם הכי הרבה חברות הפקה, מהקטנות ועד הגדולות. עובדים עם גאליס, ניויורק, אחת אפס אפס, אניגמה, סדרות, ריאליטי. אני גם המלהקת של ערוץ 2. אני באה לכאן כדי לבחור את האנשים שמתאימים לי", אמרה לרן.

זכייניות ערוץ 2: אין לנו קשר ל"גלובוס פרסום"

נשמע משכנע, אבל בדיקה שערכנו מגלה שהאישה הזו היא הכול פרט למלהקת של ערוץ 2, שמורכבת משתי זכייניות. הזכיינית "רשת" מסרה כי "אין לנו שום קשר לחברת גלובוס", ואילו הזכיינית "קשת" מסרה כי "אף אחת מהתוכניות המוזכרות לא עובדות עם חברת "גלובוס פרסום בע"מ".

חברת ההפקה של גאליס אניגמה ונויורק גם כן הכחישה את הדברים, ומסרה כי חברת "גלובוס פרסום" סיפקה לה ניצבים בלבד ולא שחקנים. חברות אחרות שהמלהקת הזכירה לא ידעו בכלל על מה מדובר.

בכירה בהפקות טלוויזיה בישראל הזהירה מפני התרמית שהונתה צעירים רבים. "יש לי איזו עצה להורים ולאנשים שנופלים בפח הזה: כל מי שמבקש מכם כסף עבוד הילדים שלכם, ולא משנה מה הסכום, זו בעיה".

בשביל לעבוד עם כל אותם החברות שחלקן כאמור בכלל לא מכירות את "גלובוס פרסום" בע"מ, התבקש רן לעבור אודישן. אחרי שהוא עבר את האודישן בהצלחה, כל מה שנותר הוא לשלם 3,000 שקלים. רק שלאחר התשלום - החברה משאירה לרוב את הצעירים עם חלומות מנופצים ואת הוריהם עם נזק כלכלי.