שמה של הפילה שנולדה בספארי: "ילדה רזה"

הפילה הקטנה שנולדה לפני ארבעה ימים זכתה סוף סוף לשם. בספארי החליטו לקרוא לה: טאנגי – שמשמעותו בשפת הסנסקריט "ילדה רזה". אחת הסיבות לשם היא שטאנגי הקטנה נולדה במשקל 70-80 ק"ג – משקל נמוך ביחס לפילים בגילה

בשעה טובה לפילה החדשה יש שם: בספארי ברמת גן בחרו שם לפילה הקטנה שנולדה ביום שישי האחרון. שמה של הפילה בישראל ייקרא מעכשיו: טאנגי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טאנגי נולדה במשקל 70-80 ק"ג ושוקלת פחות מהמקובל אצל פילים לאחר לידתם, שמשקלם נאמד לרוב סביב 100 ק"ג. זו אחת הסיבות לשם שניתן לה. המשמעות של "טאנגי" בסנסקריט, שפה הינדית עתיקה, הוא: ילדה רזה.

"החלטנו לתת לה שם בשפה הסנסקריט, מכיוון שזהו מוצאה ואם ביום מן הימי ניתן יהיה להשיבה לטבע יהיה לה שם מקומי שגם יספר את סיפורה המיוחד", הסבירו בספארי.

לאחר לידתה, סבתה של הפילה הקטנה, לה פטיט, מיהרה להשתלט על העניינים. במשך ארבעה ימים היא לא נתנה לאמה, לה בל, להתקרב אליה וחשה שתפקידה הוא ללמד את האם כיצד לטפל בגורה. "אנו תקווה שזו הרזה גדולה ובריאה תהיה", אמרו בגן החיות.

עוד סיפרו כי חשבו שה שהש מתאים כי "הוא מספר את הסיפור של הפילה הרזה שסבתה מהירה להיניק אותה, ובמשך ארבעה ימים לא נתנה לאמה להתקרב אליה.