הרב הראשי לישראל שוקל להקפיא את "רפורמת הבורקס"

לחדשות 2 באינטרנט נודע כי יממה לפני כניסתה לתוקף, שוקל הרב לאו לעכב את הרפורמה להאחדת צורות המאפים. היוזמה במקור ביקשה למנוע בלבול בין מאכלי פרווה לחלביים, אך נתקלה בהתנגדות של בעלי מאפיות

רפורמה קפואה (מאקו)

יממה לפני כניסת "רפורמת הבורקס" של הרבנות הראשית לתוקף, לחדשות 2 באינטרנט נודע כי הרב הראשי לישראל החדש דוד לאו שוקל להקפיא את המהלך להאחדת הצורות של המאפים, או להכניס אותו לתוקף בהדרגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני חודשיים יזמה הרבנות הראשית לישראל מהלך שיחייב את יצרני המאפים לעצב אותם בצורות אחידות שיאפשרו להבחין בין מאפים חלביים לפרווה. לפי הרפורמה, מאפה פילס פרווה יהיה בצורת משולש או שבלול, ואילו זה החלבי היה בצורת חישוק. קרואסונים חלביים יהיו בצורת סהר ואילו הפרווה ייוצרו ישרים.

שוקל להקפיא הרפורמה. הרב לאו, ארכיון (יח"צ)

ברבנות הסבירו כי ההפרדה בצורות נדרשת על ידי "שולחן ערוך", מאחר ובהלכות בשר וחלב כתוב במפורש שאסור לאכול מאפה חלבי שצורתו כצורת מאפה פרווה. עוד ציינו כי הסימון גם יסייע לאנשים שרגישים ללקטוז ויחסוך אי נעימות עבור לקוחות וצרכנים רבים.

אולם מאז שיצאו הנהלים, התחלף הרב הראשי. כמו כן, פנו אל הרבנות הראשית בעלי מאפיות שטענו לקשיים ביישום הרפורמה וברבנות ניסו למצוא פיתרון, כדי למנוע נזקים כלכליים. בינתיים שוקל הרב הראשי לעכב את המהלך ולבחון אותו לעומק.

ברבנות הראשית בחרו שלא להגיב לידיעה.