וינשטיין בדרום ת"א: "קשה להכיל כמות כזו של מסתננים"

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ביקר בדרום תל אביב, ונפגש עם תושבים מודאגים. "מדיניות הממשלה היא להילחם בתופעה", ציין, והבהיר כי הגיע לשמוע את שני הצדדים. במהלך הסיור נשמעו צעקות של תושבים לעברו: ""להעיף את המסתננים"

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ביקר היום (ב') בדרום תל אביב, והתייחס למצוקה הגוברת בקרב תושבי השכונה ושל המסתננים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדיניות הממשלה היא להילחם בתופעה הזו", אמר וינשטיין. "למדינה הקטנה שלנו קשה להכיל כמות כזו של מסתננים. נדמה לי שמדיניות הממשלה נושאת פרי, גם באמצעות חוקים שהקטינו את התופעה". הוא ציין כי מטרת הביקור היא לשמוע את כל מי שמוכן להשמיע.

את ביקורו הוא פתח בתחנת המשטרה בדרום תל אביב, שם הוא נפגש עם תושבים ששטחו בפניו טענות על פשיעה וחוסר ביטחון אישי. לאחר מכן הוא יצא לסיור, ונתקל כצפוי בצעקות של תושבים שקראו "להעיף את המסתננים". "שמעתי את התלאות שהיו מנת חלקכם גם במשרד שלי וגם אצלי בבית", הוסיף היועמ"ש. "אני לא מתעלם מהדברים ומבטיח שאנו ערים לקשיים האלה ופועלים כפי שראוי לפעול בעניינים אלה".

אחד מהתושבים אמר לו: "אוהבים לצייר את התושבים כגזענים, אנטי זכויות אדם, אני רוצה לספר שלפני כמה שנים, ב-2002 היו פה יותר מ-200 אלף עובדים זרים. עצם העובדה שאז לא היה ועד פעולה נגדם כי הייתה סנקציה מובנית נגדהם. פה האנשים האלה מחוץ לחוק, הם הבינו שאין אכיפה מולם ואנו נותנים יד לדבר הזה".

וינשטיין נתן לא מעט תשומת לב לנושא ולאחרונה אישר נוהל שמאפשר כליאה של מסתנן שביצע עבירה גם אם התשתית הראייתית לא חזקה במיוחד.