באיחור של 54 שנים: זכה באות הנשיא לחייל המצטיין

אברהם גולדנברג היה אמור לקבל את האות המיוחל בשנות ה-50, אך נאלץ להיעדר מהטקס בשל פעילות מבצעית. היום בגיל 75 העניק לו הנשיא פרס את התואר על פועלו במהלך שירותו הצבאי בפיקוד הדרום

אברהם גולדנברג במעמד קבלת אות ההצטיינות (מארק ניימן לע"מ)

באיחור של 54 שנים, העניק היום (ב') נשיא המדינה שמעון פרס את "אות נשיא המדינה לחייל מצטיין" יחד עם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון והרמטכ"ל בני גנץ, לאברהם גולדנברג בן ה-75. טקס הענקת האות יצא היום לפועל, זאת לאחר שאת הטקס המקורי החמיץ גולדנברג בשל פעולה צבאית אליה נשלח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גולדנברג השתחרר מצה"ל בשנת 1959 ושירת ביחידת האבטחה של פיקוד הדרום. בימים אלה היה אמור לקבל תעודת הצטיינות מטעמו של נשיא המדינה דאז יצחק בן צבי, אך מאחר ונקרא למשימת אבטחת שיירתו של בן גוריון, נבצר ממנו להגיע לאירוע.

למרות הזמן הרב שחלף, תחושת ההחמצה נותרו בליבו של גולדנברג. הוא החליט לאחר יותר מ-50 שנה לנסות ולקבל את אות ההצטיינות. גולדנברג, ניצול שואה שעלה לישראל בשנת 1950, פנה אל בית הנשיא בכדי לזכות בתואר הנכסף.

לאחר שפנייתו של גולדנברג הועברה לידי אגף כוח האדם בצה"ל, העניק נשיא המדינה שמעון פרס את התואר לגולנדברג, שלא הצליח להסתיר את התרגשותו מהמאורע. "אני שמח מאוד מהמעמד ומודה לכם על ההוקרה וההכרה. לכל אורך שירותי הייתי מצטיין, היה לי הכבוד לשרת את מדינתי בימיה הראשונים ואני שמח לקבל אות הצטיינות על כך, אפילו באיחור של יותר מחמישים שנה", אמר.