קפיץ התגלה בתוך קרטיב שאכל תינוק

אם לבן שנה ו-3 חודשים הופתעה לגלות קפיץ באורך 5 סנטימטרים בתוך הקרטיב שאכל בנה. "היינו בסיפור אחר לגמרי אם הילד היה בולע את הקפיץ", סיפרה האם המודאגת. היצרן: נבדוק, תקלות קורות

"מצאתי קפיץ מסוכן בתוך הקרטיב" (המייל האדום)

אם שקנתה במכולת קרטיב לבנה התינוק בן השנה ושלושה חודשים הופתעה מהסכנה שגילתה בתוכו: קפיץ באורך חמישה סנטימטרים בחלקו העליון של הקרטיב שעלול היה לסכן את חיי בנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לפני חודש בערך קניתי במכולת השכונתית כמה קרטיבים לילדיי", סיפרה האם קרן בן-ציון לחדשות 2 באינטרנט. "אחרי שהקטנצ'יק התחיל לאכול, פתאום ראינו משהו מוזר - קפיץ מאוד גדול בגודל חמישה סנטימטרים בתוך הקרטיב".

בן-ציון התקשרה לחברת הגלידות "ריו" להתלונן. את הקרטיב היא שמרה במקפיא. לטענתה, רדפה אחר החברה זמן רב עד שזכתה לשוחח עם חשב החברה. "כל מה שהוא רצה שאשלח לו את הקרטיב", ציינה והודיעה לו שהיא מסרבת לעשות זאת. "שלחתי לו תמונות. חששתי שברגע שזה יגיע אליהם, הם יעלימו ראיות ויטענו שאני שמתי בפנים את הקפיץ".

"איימתי עליהם בפנייה למשרד הבריאות" (המייל האדום)

בסופו של דבר, קיבלה בן ציון מהחברה פיצוי של 150 שקלים לקניית מוצרים. אך קרן עדיין זועמת ודורשת התנצלות. "היינו בסיפור אחר לגמרי אם הילד היה בולע, חס וחלילה, את הקפיץ", סיכמה.

מחברת ריאו נמסר בתגובה: "הגברת פנתה אלינו בטענה כי בקרחון מתוצרתנו שנרכש על ידה התגלה גוף זר הנראה כקפיץ. נשלחו אלינו תמונות במייל ואולם לא ניתן היה לאבחן את מהות הגוף. בשיחות שנערכו בין הגברת לבין חשב החברה הודגשה החשיבות בקבלת המוצר, על מנת שצוות אנשי האחזקה ומנהל הייצור יוכלו לבדוק את נסיבות הימצאותו בשלגון.

"אנו תמהים על סירובה של הגברת לאפשר לנו לקבל את המוצר במיוחד שהדגישה מספר פעמים כי כל מטרתה למנוע הישנות מקרים דומים. תקלות קורות וישנן דרכים מסודרות ומקובלות לאפשר לנו כחברה לתקנן או לפעול למניעתן, אם אכן היה פגם מצידנו". 

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "אתמול התקבלה בלשכת הבריאות עפולה פניה טלפונית בעניין. משרד הבריאות פועל לקבלת המוצר וביקש מהפונה לשלוח תמונה של המוצר על מנת לבדוק את התלונה. בהתאם לממצאים יפעל המשרד, כולל מתן תשובה לפונה לגבי הממצאים".

"בהתאם לנוהל טיפול בתלונות הציבור לגבי מזון, כגון גוף זר במזון, הנושא נבדק על ידי מפקחי שירות המזון במשרד הבריאות. הבדיקה כוללת בדיקה ישירה מול המפעל ובדיקת מעבדתית של המוצר. במידה שהתלונה נמצאת מוצדקת המשרד פועל לווידוא כי נעשות פעולות מתקנות במפעל, ונשקלת הטלת סנקציה מנהלית או משפטית כנגד העסק המעורב. עם סיום הטיפול מקבל המתלונן תשובה מהמשרד באשר לטיפול בתלונתו ובאשר לממצאי הבדיקה".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.