זוהו שני ההרוגים הנוספים בתאונה בכביש 6: "הסתלק מאיתנו בחטף נוראי, הכאב עז"

יריב ברק, תושב ראשון לציון בן 28, ויונתן תורג'מן, בן 21 מרחובות, נהרגו בהתנגשות בין משאית הזבל ואוטובוס הנוסעים בכביש מספר 6. בישיבה בה למד יונתן ספדו לו בכאב: "למד בשקידה, ומעל הכל החיוך התמידי שלו". בתאונה נהרגו גם טוראי חי בן נעים וסמ"ר כפיר דהרי, שיובאו היום למנוחות

יונתן תורג'מן (ישיבת ההסדר מצפה רמון)

ביום שאחרי התאונה הקטלנית בכביש 6 הותרו לפרסום שמותיהם של שני הקורבנות הנוספים: יריב ברק, בן 28 מראשון לציון ויונתן תורג'מן בן 21 מרחובות. גופתיהם זוהו הבוקר (ב') סופית והבשורה המרה נמסרה לבני משפחותיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול פורסמו שמותיהם של שניים מהקורבנות, שניהם חיילים: טוראי חי בן נעים, בן 19 מראשון לציון וסמ"ר כפיר דהרי, בן 22 מיבנה. שניהם יובאו למנוחות במהלך היום.

יונתן תורג'מן למד בישיבת ההסדר במצפה רמון, שם מנסים היום לנסות התמודד עם האבידה הגדולה. "אהבת תורה ויראת שמיים מלאו אותו תמיד", ספדו לו בישיבה. "הוא למד כל השנים בשקידה וברצינות, באחריות - ומעל הכל החיוך התמידי שלו, חיוך מלא חכמה ועצה טובה לחברים, חיוך מלא אהבה ועזרה לזולת והכל בענווה, בצניעות בשקט".

בלבם של תלמידי הישיבה ואנשי הצוות נותר כעת חלל גדול. "פתאום נתעלה ונסתלק מאיתנו בחטף נוראי", כתבו. "הכאב עז, קשה לעכל. כנראה שליוני שלנו יש תפקידים נוספים מעבר למה שחשבנו וידענו".

יריב ברק (פייסבוק)

"אמרת שאני אהבת חייך"

אבל כבד ירד אתמול על בית משפחת בן נעים בראשון לציון, עם הגעת קציני הנפגעים למקום, שנשאו עמם את בשורת האיוב. הבן, חי, שהה רק לפני שנה בבורגס בזמן הפיגוע הרצחני. חברו הטוב ספד לו בעמוד הפייסבוק שלו. "חבר יקר שלי", כתב, "אני לא מאמין שהלכת לנו. בן אדם כל כך טוב שאוהב את החיים ואוהב לחייך".

"מה שנותר זה לבכות". בן נעים (פייסבוק)

"תמיד אמרת לי: 'עדיף לחייך מלבכות'", הוסיף החבר ההמום, "כרגע, מה שנשאר לי זה לבכות. לחשוב שתכננו לנסוע לתאילנד אחרי הצבא וליהנות כמה שאפשר מהחיים האלה. בא לי להתעורר עכשיו ולגלות שזה סיוט ושאתה עדיין איתנו. אילו רק ידעת כמה אני אוהב אותך, מקווה שהגעת למקום טוב יותר. כבר מתגעגע ומבטיח שלא לשכוח אותך".

איך הולכים להלוויה של בן 23?". דהרי (פייסבוק)

חברתו של בן נעים הזדעזעה לשמע הידיעה על מותו של בן זוגה. "לחשוב שרק חודש עבר מאז הפעם האחרונה שהתראינו", כתבה. "אמרתי לי שאני האהבה הכי גדולה שלך, שלא משנה כמה רחוק תלך - תמיד תמצא דרך להגיע אליי, והנה הלכת כל כך רחוק".

"חלמנו על חתונה וילדים", המשיכה, "וכנראה שזה יישאר בגדר חלום". הלוויתו של בן נעים תיערך מחר (ב') בשעה 12:00 בבית העלמין הצבאי בראשון לציון.

אחת ממכרותיו של סמ"ר כפיר דהרי, אמרה בתדהמה: "איך הולכים להלוויה של בחור בן 23?". דודו של דהרי ספד לו: "תמיד הטובים הולכים; לא אשכח אותך".

"הוא לא ביצע שום עבירה"

עו"ד יעקב שקלאר, פרקליטו של נהג האוטובוס שהיה מעורב בתאונה, אמר הבוקר בריאיון לחדשות 2 באינטרנט כי הנהג שהוא מייצג לא עבר על החוק. "כרגע התיק גבולי", אמר. "גם לטענת המשטרה יש סבירות שייקבע שאותו נגרר (משאית) בלט לכביש ושדה הראייה של נהג האוטובוס היה מוגבל. זו האוטוסטרדה הגדולה בישראל שנהגים נוסעים בה במהירות בשיירות וקשה להבחין בכזה מכשול".

פרקליטו של נהג האוטובוס משוכנע שהאדם שאותו הוא מייצג נהג בצורה סבירה. "הוא לא ביצע שום עבירה", אמר. "הוא נהג מאוד מנוסה. לא מדובר בעבריין תנועה".