יו"ר מועצת המובילים: "כביש 6 הוא רולטה. כל עצירה בו היא סכנת מוות"

יממה לאחר התאונה הקטלנית במחלף שורק שעל כביש 6, שב והתריע יו"ר מועצת המובילים גבי בן הרוש מהסכנות האורבות לנהגים בכביש: "התרענו שחייבים להרחיב את שולי הכביש. כל עצירה בשוליים היא עצירת מוות. אנחנו משלמים בדם יום יום"

התאונה הקטלנית בכביש 6 הייתה יכולה להימנע? יו"ר מועצת המובילים גבי בן הרוש שב והתריע הבוקר מהסכנות הגדולות האורבות לנהגים בכביש ואמר כי התאונה אמש בה נהרגו 4 בני אדם, הייתה יכולה להימנע - או לפחות להיות פחות קטלנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כבר לפני שנים התרענו על בעיות בכביש 6. לא רק שהתרענו, אלא ישבנו עם מנכ"ל הכביש עוד בזמן תוכניות הסלילה שלו והדרישה שלנו הייתה חד משמעית - שהשול יהיה לפי הנחיות תכנון הכביש וכמו באירופה - 3 מטר רוחב", סיפר בן הרוש.
"דרשנו שבכל כל 20-30 ק"מ תהיה ירידה מהכביש לצורך עצירה ומנוחה - מה שלא קרה. המצב היום הוא שכל עצירה בשול הדרך היא עצירת מוות - ולא משנה אם זו משאית או רכב פרטי. הכביש הזה הוא רולטה, כביש מסוכן מאוד", הזהיר.

לדבריו של יו"ר מועצת המובילים, הוא עתר לבג"צ כבר לפני עשור בדרישה שיבוצעו שיפורים משמעותיים בתוואי הדרך של כביש חוצה ישראל - ולא נעשה דבר. "המדינה ענתה לבית המשפט שהכביש יקבל סדר עדיפות לאומית - ולא השתנה כלום", הוסיף בן הרוש.

"אנחנו משלמים בדם יותר מאשר בכסף"

שניים מההרוגים בתאונה (פייסבוק, משטרת ישראל)
יו"ר מועצת המובילים הוסיף כי מדי יום ביומו נוסעות בכבישי הארץ עשרות אלפי משאיות עם חומרים מסוכנים וכי התשתית הלקויה ברבים מהם מסכנת את הנוסעים: "אנשים נהרגים יום יום ולא נעשה דבר. החוק מחייב את נהגי המשאיות לכל 4 שעות לעצירה מוחלטת למנוחה. שמישהו יראה לי איפה יש מקום אחד שמורה לנהג: 'סע יש לך מקום עצירה בעוד כמה קילומטרים'".

בן הרוש קרא להסיר את גדרות הביטחון שהוצבו בצדי הדרכים וכינה אותן "גדרות מוות" לדבריו, מדובר בסכנה נוספת שאורבת יום יום בכבישי ישראל לנהגים ולנוסעים. "כביש חוצה ישראל הוא כביש בתשלום - אבל נראה שאנחנו משלמים בחיים ובדם יותר מאשר בכסף", סיכם בצער.