נהג המשאית שהיה מעורב בתאונה הקטלנית: "זה סרט אימה"

זמן קצר לאחר התאונה שבה נהרגו 4 בני אדם ונפגעו כ-30 נוספים סיפר נהג המשאית חיים צרפתי לחדשות 2 באינטרנט על הרגעים שהובילו להתנגשות עם האוטובוס. "התחמם לי המנוע, עמדתי בצד והפעלתי את הווינקרים. אחרי שיצאתי החוצה חזרתי לקבינה ואז הרגשתי חבטה". המשטרה עיכבה את הנהג לחקירה

"זה פשוט סרט אימה" - כך תיאר נהג המשאית, חיים צרפתי, שהיה מעורב בתאונה הקטלנית בדרום בה נהרגו ארבעה בני אדם ונפצעו לפחות 30, את השתלשלות האירועים שלדבריו הובילו לתוצאות הקשות. הנהג, שנראה נסער מאוד, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי עצר בצד הדרך בעקבות תקלה בכלי הרכב. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי המשאית עצרה בשול הימני ואז נפגעה על ידי האוטובוס שנסע בנתיב הימני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"התחמם לי המנוע, עמדתי ממש בצד בשוליים והפעלתי את ווינקרים ואת המשולש", שחזר צרפתי. הוא סיפר כי היה מחוץ למשאית ואז חזר פנימה והתאונה אירעה. "אם הייתי מקדים בשלוש שניות הוא היה פוגע בי", אמר. "עליתי לקבינה רק התיישבתי ואז הרגשתי חבטה".

לטענתו, נהג האוטובוס עקף כלי רכב בלי לראות שהמשאית נמצאת בשוליים. "נתקעתי ופתאום הרגשתי חבטה, הוא הפך את העגלה מאחורה שיש בה 14 טון אשפה", הוסיף צרפתי. "אני כולי רועד, לא ידעתי למי התקשר. התקשרתי למנהל שלי ואמרתי לו תזעיק מד"א ומשטרה". 

פינוי הפצועים, היום (משה מזרחי, חדשות 24)

האוטובוס שפשף את חלקה הימני של המשאית

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה, כי ההתנגשות בין האוטובוס למשאית התרחשה לאחר שנהג המשאית עצר בפתאומיות בצד הכביש. "על פי החשד הראשוני, נראה שמשאית אשפה עמדה בשול הימני של הדרך, ואז אוטובוס שנסע בנתיב הימני שיפשף את הצד השמאלי שלה", כך סיפרה דוברת משטרת התנועה רפ"ק גלית בן ברוך, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. היא אמרה כי נהג המשאית עוכב לחקירה.

"כתוצאה מהפגיעה של האוטובוס במשאית אירעה תאונת הדרכים הקטלנית ולצערי נגרם מותם של ארבעה בני אדם",, אמרה רפ"ק בן ברוך.

מיקום התאונה (חדשות 2)

בתגובה על הטענות שהושמעו במד"א, ב"איחוד הצלה" ובכוחות הכיבוי על כך שכוחות ההצלה והחילוץ הגיעו באיחור בשל הפקקים והעובדה שהכביש לא נחסם לתנועה על ידי המשטרה, אמרה רפ"ק בן ברוך: "הנתיב נחסם לתנועה בשל כלי הרכב הרבים שנמצאו בשני נתיבים ומזה נוצר הפקק".

30 נפגעים פונו לבתי החולים

בעקבות התאונה, הודיעה רפ"ק גלית בן ברוך, דוברת אגף התנועה, על סגירת כביש 6 בין מחלף שורק לבין מחלף קריית גת לשני הכיוונים. הכביש ייסגר לתנועה לפחות עד השעה 16:00. בן ברוך ביקשה מציבור הנהגים שלא להגיע לאזור. המשטרה חוקרת את נסיבות התאונה, ומהנהלת כביש 6 נמסר כי הנושא נמצא בטיפול המשטרה.

המסוק שהוזעק לזירת התאונה, היום (ויקטוריה גרונוב)

4 בני אדם נהרגו ולמעלה מ-30 נפצעו בדרגות פציעה שונות בהתנגשות בין משאית זבל לאוטובוס הנוסעים שאירעה בצהריים בכביש 6 סמוך למחלף שורק, לכיוון קריית גת. עוצמת הפגיעה גרמה להתהפכות אוטובוס הנוסעים, קו 377 של חברת "מטרופולין", שנסע מבאר שבע לראשון לציון. מסוקים של חיל האוויר הוזעקו לזירת התאונה כדי לסייע בפינוי הפצועים ולמקום הגיעו צוותים גדולים של מד"א ואנשי איחוד הצלה.

המשטרה: נהג המשאית עצר בצד (חדשות 2)

מנכ"ל מד"א אלי בין הגיע לזירת התאונה וסקר את מספר הנפגעים. "4 בני אדם נהרגו ומעלה מ-30 נפגעים פונו לבתי החולים יוספטל באילת, קפלן ברחובות וברזילי באשקלון. יש 3-4 נפגעים בינוני-קשה, 4 בינוני והשאר קל", אמר בין, בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "הכרזנו על אירוע רב נפגעים וצוותים של כל מרחב לכיש ואמבולנסים שלנו הגיעו למקום. אנו מבקשים מהציבור שלא להגיע לאזור".

תאונה קטלנית בכביש שש - הסיקור המלא:

תאונה בין אוטובוס למשאית בכביש 6

מד"א: "הייתה תקלה חמורה בהגעת הכוחות"