תאונה קשה בדרום: 4 הרוגים ועשרות נפגעים בהתנגשות בין אוטובוס למשאית

ארבעה בני אדם נהרגו ולפחות 30 נפגעו בהתנגשות בין אוטובוס למשאית בכביש מספר 6, באיזור מחלף שורק. מעוצמת הפגיעה האוטובוס התהפך. הפצועים פונו לבתי החולים, המשטרה סגרה את הכביש לכיוון דרום

תאונה קטלנית בדרום: ארבעה בני אדם נהרגו ולפחות 30 בני אדם נפצעו בדרגות פציעה שונות בהתנגשות בין משאית זבל לאוטובוס נוסעים שאירעה בצהריים (א') בכביש 6 סמוך למחלף שורק, לכיוון קריית גת. עוצמת הפגיעה גרמה להתהפכות אוטובוס הנוסעים, קו 377 של חברת "מטרופולין", שנסע מבאר שבע לראשון לציון. מסוקים של חיל האוויר הוזעקו לזירת התאונה כדי לסייע בפינוי הפצועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנכ"ל מד"א אלי בין הגיע לזירת התאונה וסקר את מספר הנפגעים. "4 בני אדם נהרגו ומעלה מ-30 נפגעים פונו לבתי החולים יוספטל באילת, קפלן ברחובות וברזילי באשקלון. יש 3-4 נפגעים בינוני-קשה, 4 בינוני והשאר קל", אמר בין, בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "הכרזנו על אירוע רב נפגעים וצוותים של כל מרחב לכיש ואמבולנסים שלנו הגיעו למקום. אנו מבקשים מהציבור שלא להגיע לאזור".

מיקום התאונה (חדשות 2)

כוחות ההצלה והסיוע שהוזעקו לזירת התאונה התעכבו בדרכם בשל מפגעים בדרך. מנכ"ל מגן דוד אדום התייחס גם לכך ואמר כי "מדובר בתקלה חמורה ויש להפיק לקחים בעקבות הליקויים שהתגלו". שניים מהפצועים המוגדרים קשה מהם פונו במסוק לבית החולים איכילוב בתל אביב.

פינוי הפצועים, היום (דוברות איחוד הצלה)

כביש 6 נסגר לתנועה באזור מחלף שורק

"עשרות הנפגעים מקבלים טיפול רפואי ומפונים לבתי החולים", אמר דובר מגן דוד אדום זכי הלר. "יש פעולות לחילוץ אנשים לכודים בתוך האוטובוס, ולמקום הגיעו מסוק של חיל האוויר ומסוק של מד"א שיפנו פצועים במידת הצורך".

"אנשים הגיעו מכל הצדדים כדי לעזור", סיפר יוסי לנדאו, קצין מבצעים בזק"א, לערוץ החדשות באינטרנט. "אנחנו יודעים על ההרוגים, אנחנו מנסים לקחת את כל החפצים, לשייך אותם, היום היה אמור להיות יום כיף לאנשי זק"א, אבל עכשיו נאלצנו להגיע לכאן ולעשות את המלאכה, אנחנו עושים את מה שאנחנו צריכים".

המסוק שהוזעק לזירת התאונה, היום (ויקטוריה גרונוב)

בעקבות התאונה, הודיעה רפ"ק גלית בן ברוך, דוברת אגף התנועה, על סגירת כביש 6 בין מחלף שורק לבין מחלף קריית גת לשני הכיוונים. הכביש ייסגר לתנועה לפחות עד השעה 16:00. בן ברוך ביקשה מציבור הנהגים שלא להגיע לאזור. המשטרה חוקרת את נסיבות התאונה, ומהנהלת כביש 6 נמסר כי הנושא נמצא בטיפול המשטרה.

גם טפסר בכיר משה סויסה משירותי הכבאות סיפר על בעיות נגישות לזירה: "כוחות ההצלה מאשקלון ומקריית מלאכי הגיעו לפנות את הפצועים. היה מאוד קשה להגיע לכאן, לצערנו, נאלצנו להוציא חלק מהפצועים מתחת לספסלי האוטובוס".

תאונה קטלנית בכביש שש - הסיקור המלא:

נהג המשאית: "זה סרט אימה"

מד"א: "הייתה תקלה חמורה בהגעת הכוחות"