יצחק ברמן הלך לעולמו

יצחק ברמן, שהיה יו"ר הכנסת התשיעית ושר האנרגיה והתשתיות בכנסת העשירית הלך לעולמו. הלווייתו תיערך הערב בחלקת גדולי האומה בהר הרצל. "ברמן היה סמל למנהיגות רגישה ואמינה", ספד לו יו"ר הכנסת המכהן אדלשטיין

יצחק ברמן (ארכיון כנסת ישראל)

יושב ראש הכנסת התשיעית יצחק ברמן הלך היום (א') לעולמו בגיל 100. ברמן שימש גם כשר האנרגיה והתשתיות בכנסת ה-10 מטעם הליכוד, עד התפטרותו מהממשלה בספטמבר 1982, בשל הסתייגותו מעמדתה בעניין הקמת ועדת החקירה לאירועי הטבח בסברה ושתילה במלחמת לבנון. הלווייתו תיערך הערב ב-18:00 בחלקת גדולי האומה בהר הרצל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברמן נולד בשנת 1913 באוקראינה ועלה ארצה בגיל שבע. בשנת 1937 הצטרף לאצ"ל ופעל במסגרת המודיעין של הארגון. בשנת 1948 התגייס לצה"ל והשתחרר בדרגת רס"ן.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד הבוקר בפתח ישיבת הממשלה לברמן: "אני רוצה להצטרף למספידים רבים ולעם ישראל כולו בהבעת תנחומים למשפחת ברמן על פטירתו של יצחק ברמן. יצחק ברמן, איש האצ"ל, היה שר בממשלה והיה יושב ראש הכנסת. כל מי שהכיר אותו, הכיר אדם לאומי, פטריוט ישראלי ויהודי אמיתי, ואני חושב שהוא מסמל גם מופת לאיש ציבור".

יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין אמר כי "ברמן היה סמל למנהיגות רגישה ואמינה, מנהיגות שיושרה וצניעות עיטרו אותה. יצחק ברמן זכה לאריכות ימים אך הכאב על פטירתו מהווה כאב על לכתו של דור, דור שהשקיע את כל מעיניו בהקמתה של מדינת ישראל וביסוסה כמדינה איתנה וחזקה בעלת מסורת דמוקרטית שורשית. הכנסת מרכינה את ראשה לזכרו של אדם ישר לכת זה, שעמד בראשה ושירת נאמנה את עם ישראל כולו".