אופנה נשית חדשה: הפרשת חלה

המצווה שעוסקת בחלוקת בצק לכוהנים בבית המקדש, הפכה לשכיחה בלא מעט מסיבות רווקות וערבי נשים שמחפשות תוכן למפגש ביניהן. המדריכות - נשים דתיות, רובן חוזרות בתשובה שסוחפות את המשתפות עם הרבה הומור בחוויה הרוחנית

רוב הנשים החילוניות מעולם לא שמעו על טקס הפרשת החלה, אחת המצוות המוטלות על נשים ביהדות. בחודשים האחרונים אופנה חדשה פוקדת דווקא את העולם החילוני: ערבים בהם נשים עורכות טקס הפרשת חלה עם מדריכות כריזמטיות, שמבטיחות גם מצווה וקירוב למסורת - וגם ערב מהנה עם החברות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סימה טורשי כבר מתורגלת: כל ערב היא נוסעת למסיבת רווקות אחרת, הפעם זוהי מסיבת הרווקות של דניאל. הריקודים הם רק חימום לאירוע המרכזי של הערב: הפרשת חלה, דווקא המצווה הזאת הפכה ללהיט החם בערבי נשים סגורים. המדריכות: לרוב נשים שחזרו בתשובה, המנהלות את הטקס שגובות כמו עשרות שקלים לכל אירוע.

"אני אשכנזייה, ואצלנו לא עושים חינה, אז חשבתי שנעשה אצלנו משהו אחר", אומרת דניאל קופלביץ' שנפרדת מהרווקות בימים האלה. כששואלים מי מהנשים פעם הפרישה חלה - הרוב הגדול של הנשים החילוניות לא מכירות את המנהג העתיק. את ערבי הפרשת החלה מאפיינות דווקא נשים חילוניות, שלא שומרות לרוב שבת, ומתחברות למצווה הזאת.

להפרשת החלה הראשונה שלה, שושי מורן הגיעה לאחר שחלתה בסרטן. מאז היא לא מפספסת אף אירוע כזה. השבוע אחרי שהחלימה היא מיהרה לטקס הפרשת חלה נוסף, והיא מאמינה שהטקס הזה הוא אחד הדברים שמחזיקים אותה ושומרים על בריאותה. האם מדובר בטרנד חולף או במגמה שתישאר הרבה זמן? ימים יגידו.