מטוס חזר על עקבותיו בגלל תקלה

מטוס צ'כי שהיה בדרכו לאירופה דיווח על תקלה זמן קצר לאחר ההמראה מנתב"ג. המטוס דילל את מיכלי הדלק שלו מעל הים ונחת בשלום – לאחר הנחיתה התגלו תקלות במערכת כני הנסע שלו. נחיתה אחת עוכבה בעקבות האירוע אך תוך זמן קצר השדה שב לפעול כרגיל

הסתיים בשלום. נחיתה בנתב"ג (חדשות 2)

מטוס שהמריא מנתב"ג בדרכו למולדובה דיווח על תקלה במערכת ההידראוליקה לאחר ההמראה. בנמל התעופה הוכרז על מצב כוננות, ובהמשך המטוס נחת בשלום. לאחר הנחיתה התגלתה תקלה בכני הנסע של המטוס. הנוסעים הוחזרו לטרמינל והם יוטסו ליעדם במהלך היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה חצות וחצי המריא מטוס מדגם פוקר 100 השייך לחברת תעופה צ'כית מנתב"ג לכיוון העיר קישינב שבמולדובה. כמה דקות לאחר ההמראה הטייס דיווח כי יש לו תקלה בצנרת ההידראולית של המטוס - מערכת המאפשרת שליטה על מערכות חיוניות להטסת המטוס.

בנמל התעופה הוכרז על כוננות, והמטוס טס מעל הים במטרה להפחית את כמות הדלק שלו על מנת שיוכל לנחות במשקל קל יותר ממשקל ההמראה שלו. לאחר מכן, המטוס ביצע נחיתה רגילה בנמל התעופה ואיש לא נפגע. לאחר הנחיתה התחממו הגלגלים מה שהצריך את קירורם על ידי צוותי הכיבוי של נתב"ג, כמו כן התגלו נזקים נוספים למטוס בכני הנסע.

נחיתה אחת עוכבה בעקבות מצב הכוננות בנתב"ג, אך תוך זמן קצר השדה שב לפעול כסדרו. המטוס עצמו פונה מהמסלול והועבר לאזור התחזוקה של נמל התעופה.

תופעת ריבוי התקלות בתעופה בקיץ היא תופעה ידועה המתרחשת מדי שנה. הסיבה אליה היא פשוטה מאוד: מאחר ובקיץ יש הרבה יותר טיסות בהשוואה לעונות הפחות מבוקשות, ישנן גם יותר תקלות.