ההרוג בתאונת המטוס באילת: רו"ח יגאל ברייטמן

הותר לפרסום שמו של ההרוג בתאונת המטוס באילת: רו"ח יגאל ברייטמן, בן 68 במותו. ברייטמן היה יושב ראש ומנהל עסקים ראשי של פירמת "דלויט-ברייטמן-אלמגור" וכיהן בתפקידי מפתח בפירמה. שני הפצועים הנוספים מאושפזים בסורוקה, ונסיבות התאונה הטראגית עדיין נחקרות

רו"ח יגאל בריטמן ז"ל (חדשות 2, מד"א)

לאחר שקיבלו בני משפחתו את בשורת האיוב על מותו הטראגי של קרובם, הותר לפרסום כי ההרוג בתאונה האווירית באילת הוא רואה החשבון יגאל ברייטמן (68), מבעלי פירמת דלויט-ברייטמן-אלמגור. הוא הניח אחריו אישה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברייטמן היה יושב ראש ומנהל עסקים ראשי של הפירמה וכיהן בתפקידי מפתח, בין היתר כחבר דירקטוריון וכשותף מנהל ויושב-ראש מגזר הטכנולוגיה, המדיה והתקשורת העולמי. הוא התגורר עם אשתו השנייה, קלוד, בשכונת צהלה שבתל אביב ובקיסריה.

"הם היו שלושה חברים שאהבו לטוס יחד"

שעות ספורות לאחר התאונה האווירית הקטלנית באילת, שגבתה את חייו של רו"ח יגאל ברייטמן והביאה לפציעתם של שניים מחבריו באורח קשה - קיבלו מכריו של בריטמן את המרה שבבשורות על מותו וסיפרו על מערכת היחסים בין שלושת החברים.

"הם היו שלושה חברים שאהבו לטוס ביחד המון", ציין אחד מהם. שני הפצועים בתאונה טופלו תחילה בבית החולים יוספטל בעיר, ומאוחר יותר הועברו לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

נהרג בהתרסקות לקראת נחיתה (תמר מצפי, גלובס)

ארז מכטינגר, בעל רקע בתחום התעופה, היה עד ראייה לאירוע הטראגי. "בדיוק נכנסתי לעיר, ומצד שמאל ראיתי מטוס קל ניגש לנחיתה. ואמרתי לעצמי: 'הוא טס גבוה מדי'. הוא כנראה החליט לעשות הקפה ולנחות. לפתע הוא הזדקר והכנף הימנית שלו ירדה והוא נכנס לפנייה חדה מאוד שאחריה התרסק על החול בין המרכז המסחרי לכביש".

מכטינגר מיהר עם אזרחים נוספים אל המטוס כדי לנסות לסייע לנפגעים. "רצתי למטוס", סיפר. "בקעו ממנו קולות של אנשים. ניסיתי לצעוק אליהם, אבל לא ממש הבנו מה הם אמרו. תוך זמן קצר הגיעו כוחות ההצלה".

כיהן בתפקידי מפתח בפירמה (חדשות 2)

התרסקות לפני הנחיתה

ההתרסקות התרחשה במהלך גישה שביצע המטוס לנחיתה, מסיבה שעדיין לא התבררה. השלושה, בריטמן ושני הנוסעים האחרים, נלכדו בתוך כלי הטיס וכוחות ההצלה חילצו אותם ופינו לבית החולים.

ברשות שדות התעופה פתחו בחקירה. מהממצאים הראשונים עולה כי צוות המטוס לא הכריז על מצב חירום ונראה "צולל" לעבר הקרקע.