התאונה האווירית באילת: "שלושה חברים שאהבו לטוס יחד"

בשורת האיוב על מותו של רו"ח יגאל ברייטמן, בן 68, הותירה את משפחתו וחבריו מזועזעים. "הם טסו המון", סיפר אחד מחבריו. במקביל, פתחו במשרד התחבורה בחקירת האירוע הקשה שהביא לפציעתם של שניים נוספים באורח קשה

שעות ספורות לאחר התאונה האווירית הקטלנית באילת, שגבתה את חייו של אדם אחד והביאה לפציעתם של שניים מחבריו באורח קשה - קיבלו מכריו של ההרוג, רו"ח יגאל ברייטמן, את המרה שבבשורות על מותו וסיפרו על מערכת היחסים בין שלושת החברים. במקביל, נבדק האם התאונה נגרמה מרוח חזקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הם היו שלושה חברים שאהבו לטוס ביחד המון", ציין אחד מחבריו של ברייטמן. שני הפצועים בתאונה טופלו תחילה בבית החולים יוספטל בעיר, ומאוחר יותר הועברו לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

ארז מכטינגר, בעל רקע בתחום התעופה, היה עד ראייה לאירוע הטראגי. "בדיוק נכנסתי לעיר, ומצד שמאל ראיתי מטוס קל ניגש לנחיתה. ואמרתי לעצמי: 'הוא טס גבוה מדי'. הוא כנראה החליט לעשות הקפה ולנחות. לפתע הוא הזדקר והכנף הימנית שלו ירדה והוא נכנס לפנייה חדה מאוד שאחריה התרסק על החול בין המרכז המסחרי לכביש".

מכטינגר מיהר עם אזרחים נוספים אל המטוס כדי לנסות לסייע לנפגעים. "רצתי למטוס", סיפר. "בקעו ממנו קולות של אנשים. ניסיתי לצעוק אליהם, אבל לא ממש הבנו מה הם אמרו. תוך זמן קצר הגיעו כוחות ההצלה".

המטוס ההפוך (מד"א)

התרסקות לפני הנחיתה

המטוס הקל שהתרסק באילת המריא משדה התעופה בהרצליה. הוא נחת בין נמל התעופה באילת לאזור מרכז העיר הדרומית. ההתרסקות התרחשה במהלך גישה שביצע המטוס לנחיתה, מסיבה שעדיין לא התבררה. השלושה, טייס ושני נוסעים, נלכדו בתוך כלי הטיס וכוחות ההצלה חילצו אותם ופינו לבית החולים.

רו"ח יגאל בריטמן, ההרוג בתאונה (תמר מצפי, גלובס)

אירית דריבלט, חובשת בכירה במד"א, הייתה מהראשונים להגיע לזירה. "ראינו את המטוס כשהוא הפוך בתעלה בצד הכביש ובתוכו שלושה נוסעים לכודים", סיפרה. "הענקנו להם טיפול רפואי, כשאחד מהם, גבר כבן 50, היה בהכרה מעורפלת עם פגיעה רב מערכתית. העברתי אותו לאמבולנס ותוך כדי טיפול פינינו אותו לבית החולים". בעקבות התאונה נסגר נמל התעופה באילת להמראות ולנחיתות מטוסים, ולאחר זמן קצר חזר לפעילות. 

החוקר הראשי של המשרד התחבורה פתח בחקירת התאונה. מהממצאים הראשונים עולה כי צוות המטוס לא הכריז על מצב חירום ונראה "צולל" לעבר הקרקע.