ואדי ערה: 30 מפגינים נעצרו בעימותים עם המשטרה

יותר מ-400 בני אדם הפגינו בצפון נגד תכנית פראוור להסדר ההתיישבות בנגב. המפגינים חסמו את ציר התנועה הסמוך לכפר ואף יידו אבנים לעבר השוטרים

30 מפגינים נעצרו הערב (ה') במהלך עימותים עם כוחות המשטרה בוואדי ערה, במהלך הפגנה נגד תכנית פראוור להסדרת ההתיישבויות בנגב. במהלך העימותים הצליחו מספר מפגינים לחסום את ציר התנועה הסמוך לכפר וגרמו לשיבושי תנועה באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יותר מ-400 בני אדם הפגינו נגד התכנית להסדרת ההתיישבות בדרום. כוח משטרתי גדול שהגיע למקום יצר הפרדה בין המפגינים לכביש הראשי וניסה למנוע את הגעתם למקום. למרות זאת, מספר מפגינים מצומצם הצליחו לחדור את אזור החיץ שיצרו השוטרים וגרמו לעומסי תנועה כבדים בכביש הסמוך לכפר.

במהלך העימותים הדפו השוטרים את המפגינים בחזרה אל שטח הכפר. מספר מפגינים פתחו ביידוי אבנים, מקלות ובקבוקים לעבר הכוחות. המשטרה השתמשה בגז מדמיע ובאמצעים נוספים לפיזור הפגנות. מספר מפגינים ושוטרים נפצעו מההתנגשויות.

ח"כ חנין זועבי טענה כי במהלך העימותים נפצעה בידה כתוצאה מהפעלת הכוח המשטרתית. ח"כ זועבי שלקחה חלק פעיל בהפגנה, קראה לעבר אחד השוטרים "טרוריסט" ואף הוסיפה כי חוק פראוור לא יעבור על אף ההתרחשויות.

עשרות מפגינים נוספים התאספו בצומת להבים שבנגב ומחו על הוצאתה לפועל של תכנית פראוור. בשל ההפגנה, גם באזור הדרום נרשמו מספר שיבושי תנועה שהובילו לפקקים בצירים המרכזיים.