אב שכול על הרחצה באנדרטה לזכר חללי אסון המסוקים: "פותח את הפצעים מחדש"

יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, שאיבד את בנו באסון, התייחס לתמונות שבהן נראים הורים וילדיהם מבלים באנדרטה ליד שאר יישוב ואמר: "זה חילול נוראי של קדושת המקום ושל זכר הנופלים". רחל מלמד, אמו של קובי ז"ל, הפנתה קריאה למשפחות שבילו במקום: "צר לי שהגעתם לרמה כל כך לא אנושית"

"חילול של זכר הנופלים", משתכשכים באנדרטה (ערוץ 7)

התמונות שבהן נראו הורים וילדיהם רוחצים בבריכה המהווה חלק מהאנדרטה לזכר חללי אסון המסוקים, עוררו זעזוע עמוק בקרב משפחות הנופלים. אלי בן שם, יו"ר ארגון יד לבנים שאיבד את בנו קובי ז"ל בהתרסקות מסוקי היסעור בצפון, אמר הבוקר (ד'): "זה חילול נוראי של קדושת המקום וזכר הנופלים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בן שם הוסיף כי הוא לא מאמין שאנשים מסוגלים להשתכשך בבריכה שמוקפת בשמות הנופלים. "זה פותח מחדש את הפצעים", אמר האב השכול. "זה פשוט ביזיון. מרביתם לא רק שלא מתגייסים אלא מרשים לעצמם לפגוע בכבוד המתים".

רחל מלמד, אמו של קובי מלמד שנפל גם הוא באסון המסוקים, סיפרה בכאב: "איני יודעת את נפשי מרב צער. איני מסוגלת אפילו לתאר את סלידתי מהמעשה הנורא שנעשה במקום כל כך יקר וקדוש עבורי. אני פונה למשפחות שעשו מעשה נורא זה - צר לי שהגעתם לרמה כל כך נחותה ולא אנושית וכל זאת למען שעשוע ובלי להתחשב ברגשות של משפחות שכולות. לי אישית נפתח הבוקר הפצע מחדש, פצע שגם כך אינו מפסיק לדמם".

חברם של חלק מהנופלים, ששירת עמם בצבא, סיפר: "אבקש מהם (מהחללים) לא להיעלב, אף מנוול חסר כבוד לא ישכיח לנו אותם. לא אשכח את המעבר מבית קברות אחד לשני ואת ביקורי התנחומים".

יו"ר יד לבנים אלי בן שם (יח"צ)

"יכולים לעשות מה שאנחנו רוצים"

אתמול פורסמו תמונות שצילמו עידו בן פורת ואשתו, המתגוררים בירושלים, בעת שטיילו בצפון הארץ והגיעו לאנדרטה לזכר הנספים באסון המסוקים בשאר יישוב. שם, לתדהמתם הרבה, נתקלו בקבוצת הורים שהשתעשעה בבריכה שהוקמה כחלק מאתר הזכרון - ובתחתיתה חרוטים שמותיהם של 73 החיילים שנהרגו באירוע הטראגי.

"הגענו למקום", סיפר בן פורת בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, "וכבר מרחוק הבחנו שיש שם בריכה שמורכבת כחלק מהאנדרטה החדשה שאותה בנו לפני מספר שנים". הוא הוסיף, כי כשהתקרבו הוא ואשתו לאנדרטה - חזו במספר ילדים להורים כשהם משחקים במים ללא הפרעה.

"הם סיפרו שהם משתייכים למגזר החרדי", אמר. לדבריו, תושב המקום ביקש מאחד המבוגרים האחראים במקום לכבד את זכר הנופלים ולהפסיק את הפעילות. "הם נשאלו אם הם יודעים איפה הם נמצאים", ציין. "סיפרנו להם שנפלו כאן 73 חיילים".

"מהר מאוד הם אמרו שהם יודעים איפה הם נמצאים", ציין, "אך אמרו משפטים כמו 'מים לא מעלים את הנשמה' ו'אנחנו מעדיפים לקרוא תהילים ולהדליק נרות. בינתיים אנחנו משתוללים במים". עוד אמר, כי ציינו בפניו אמירות כגון: "אנחנו חרדים לדבר השם ומשלמים מסים כאן במדינה. אנחנו יכולים לעשות מה שאנחנו רוצים".