נערה הוכשה בשק השינה

עומר בת ה-17 לא חשבה שכך יסתיים טיול הניווטים אליו יצאה. במהלך הכנות הלילה, נכנסה הנערה לשק השינה ונרדמה. היא לא הרגישה כי בתוך שק השינה ישנו נחש צפע, שהכיש אותה בידה. לאחר שהתעוררה מכאבים, היא פונתה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי

נערה הוכשה בשק השינה (Shutterstock)

נערה בת 17, שיצאה לקורס סיור וניווט בהרי מנשה עם קבוצת מדריכים צעירים, הוכשה על ידי נחש צפע כשישנה במהלך הלילה בתוך שק השינה. הנחש שהכיש יצא מתוך שק השינה ונעלם. הנערה פונתה לבית החולים כרמל שם הצילו את חייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באחד הלילות, סמוך לחצות, עומר וקבוצת המדריכים חזרו מניווט באזור חיפה והרי מנשה והתכוננו לשינה. עומר פרשה את שק השינה שלה, נכנסה ונרדמה. "בסביבות השעה אחת בלילה הרגשתי תחושה מוזרה שאני לא מרגישה את היד" סיפרה הנערה, "התחלתי לעסות אותה אבל זה לא עזר, פתאום התחילו לי כאבי תופת שלא יכולתי לסבול והתחלתי ממש לבכות ביקשתי משני מדריכים שהיו לידי שיקראו לעזרה והם קראו לחובש".

החובש שאל את עומר אם היא נעקצה על ידי בעל חיים כלשהו. הנערה ענתה כי היא לא זוכרת והחובש ביקש מימנה לחזור לישון. במהלך ניסיונותיה לחזור לישון הכאבים המשיכו להתגבר והנערה התקשרה לאמה שתסייע לה.

"כשדיברתי איתה הבנתי מיד שהיא במצב לא טוב", אמרה ענת אזולאי, אמא של עומר. בינתיים, הנערה החלה להקיא והתעלפה. "התעקשתי ולחצתי עליהם לפנות אותה מיד לבית חולים מכיוון שלא היה שם רכב פינוי מסודר בשטח", ציינה האם, "הם פינו אותה ברכב שטח עד הכביש ומהכביש ברכב רגיל לביה"ח כרמל".

עומר הגיעה לחדר המיון של מחלקת ילדים בכרמל שם החלו הרופאים לטפל בה מיד. הרופאים, שלא שמעו מעומר כי הוכשה על ידי נחש, ראו כי פניה מתנפחות והיא מקיאה. הם חשדו בתגובה אלרגית לעקיצה בידי בעל חיים אחר, והחלו לטפל בעומר בחומרים אנטי אלרגניים.

"הצילו לי את החיים ואני מאושרת"

אחרי שיפור במצבה החלה היד של עומר להתנפח שוב בצורה מדאיגה. ד"ר אופיר לבון, מנהל היחידה לפרמקולוגיה וטוקסיקולוגיה קלינית בבית החולים, החל לחשוד שמדובר בהכשת נחש למרות שעומר לא ראתה את הנחש ולא סיפרה שהוכשה.

"מרגישה מאושרת", עומר והצוות (ביה"ח כרמל)

על פי החלטת ד"ר לבון ורופאי מחלקת ילדים עומר התחילה לקבל את הטיפול באנטידוט של נחש הצפע ואכן ההחלטה של ד"ר לבון התבררה כנכונה. עומר הגיבה יפה לטיפול הרפואי ומצבה השתפר במהירות. "בישראל מתרחשות מאות הכשות על ידי נחשים בכל שנה, כשרובן מטופלות לשמחתנו, אבל חלקן הקטן מסתיים בנזק וסבל למוכש, ויכולות אפילו להסתיים במוות" אומר ד"ר לבון.

"מבחינתי מדובר בנס", סיפרה עומר לאחר הטיפול, "היו לי כאבים ורגעים שממש פחדתי על החיים שלי. נחשים זה בהחלט דבר מסוכן אבל אני לא אתן להם לנצח אותי, ואני מתכוונת להמשיך במסלול שלי של אהבת הארץ. אני ממש שמחה ומודה על הטיפול בבית החולים כרמל הם הצילו לי את החיים ואני מאושרת".