צפו: כוכבי הפועל גליל עליון מתאחדים

עשרים שנה חלפו מאז האליפות ההיסטורית של הפועל גליל עליון בכדורסל. למגרש המיתולוגי בכפר בלום הגיעו מיטב שחקני הקבוצה לאורך השנים, במטרה לגייס תרומות ולהשיב את הגליל למפת הכדורסל. "אם הייתה קצת יותר פרנסה, היינו נשארים פה כל הקריירה", אמר גור שלף, ששיחק בעבר בקבוצה

מיד כשהגיע אחר הצהריים לאולם הכדורסל בכפר בלום, נזכר דורון שפר בימים שרץ כאן על הפרקט כששיחק בהפועל גליל עליון. "באופן טבעי הזכייה באליפות הייתה רגע שיא", הוא אומר. "הדובדבן שבקצפת זה הזיכרונות שנחקקו ואמיתיים. זה באמת כל החוויות עם האנשים היקרים, המשפחה המאמצת, האוהדים".

עשרים שנים כבר עברו אבל בגליל העליון הזיכרונות עוד טריים מאותה אליפות היסטורית. "לי יש רק זיכרונות טובים מהמקום הזה", מספר גור שלף, ששיחק בקבוצה. "תמיד אמרתי למנהלים שאם הייתה פה קצת יותר פרנסה, אז היינו נשארים פה כל הקריירה".

לציון 20 שנים לאותה אליפות, הגיעו היום לצפון שחקני הקבוצה של עונת 93 - בהם שני הכוכבים הגדולים שהובילו אותה לאותו הישג בלתי נשכח: דורון שפר והמאמן פיני גרשון. אל שניהם הצטרפו כוכבים מיתולוגיים נוספים של הקבוצה כמו עודד קטש, נדב הנפלד, גור שלף ועוד רבים.

בגליל מקווים לשחזר את ימי ההצלחה

"זה חלק ממה שהדרך שעברתי כספורטאי מקצוען, ולא רק אני, כל הכוכבים הגדולים שבאו לפה וכל השמות הכי גדולים בכדורסל הישראלי עברו פה", אומר עומרי כספי, ששיחק בקבוצה.

העונה ההיא נקראה עונת הדובדבנים. בפעם הראשונה אחרי 23 שנים, הצליחה קבוצה כלשהי להסתכל בעיניים למכבי תל אביב, העשירה והבלתי-מנוצחת, ולקחת ממנה את תואר האליפות. ימי הדובדבנים נראים רחוקים מאוד בשנים האחרונות. המועצה האזורית הפסיקה לתמוך כלכלית, הקבוצה המקורית עברה לגלבוע, והיום הפועל גליל עליון היא קבוצה צנועה בליגה השנייה, כשבעלי הבית הם האוהדים.

"אנחנו מציעים להיות שותפים אמיתיים בקבוצת כדורסל", אומר גלי כץ מעמותת האוהדים גליל עליון. "לקנות מניה, להשתתף העמותה, להיות חלק מההנהלה ובעיקר להיות חלק ממשהו גדול, הרבה יותר גדול מסתם כדורסל". מאז הימים בהם האולם בכפר בלום התמלא בקביעות באלפיים אוהדים אדומים עבר כבר זמן רב, אבל בגליל מקווים עוד לשחזר את הימים המאושרים של אז.