המפגש המרגש בין הפצוע לחובש שהציל אותו

לפני שבעה חודשים זיו שמרגד בן ה-38 נפצע קשה בתאונת אופנוע. הפראמדיק יוסי לוי היה הראשון שהגיע לזירה כדי לטפל בו. היום לאחר שבעה חודשים שבהם זיו נאבק להשתקם, השניים נפגשו שוב במפגש מרגש. "צריך היה לשכנע אותי שאני לא חולם", אמר זיו שהפך בשבעה חודשים מצמח לאדם שיכול לתפקד

זה היה רגע מרגש עבור פראמדיק מד"א יוסי לוי. לפני שבעה חודשים הוא פגש את זיו שמרגד בן 38 כשהוא שרוע על הכביש לאחר תאונת אופנוע קשה. לאחרונה הוא הגיע לבית החולים תל השומר לפגוש שוב באיש שהציל את חייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התאונה התרחשה לפני שבעה חודשים בצומת מסובים. זיו, רוכב אופנוע נלהב, נפגע בעוצמה מרכב והתרסק על האספלט במהירות אדירה. בצד השני של הכביש, נהג לעבודה יוסי לוי, פרמדיק מזה 30 שנה. הוא זיהה את התאונה ורץ לסייע, כשהוא מבצע פעולות החייאה ראשוניות ומזמין ניידת טיפול נמרץ.

הצוות שהגיע למקום טיפל בפצוע שהיה מחוסר ההכרה ופינה אותו לבית החולים תל השומר. שבעה חודשים אחרי חזר לשם הצוות כדי לפגוש את זיו, שנפצע אז קשה.

אנשי מד"א לא האמינו שזיו ישרוד את הפציעה הקשה, אך שבעה חודשים של שיקום מתיש וממושך בבית החולים תל השומר הפכו את זיו מצמח לאדם שיכול לתפקד.

"כלום, אני לא זוכר כלום", אמר זיו כשנשאל מה הוא יכול לספר מהתאונה. "אני הייתי בטוח שזה סיוט וכל אחד היה צריך לשכנע אותי שאני לא חולם", הוסיף. זה כמעט מתבקש להדביק לזיו את הכותרת: נס רפואי, אבל מעבר לנס היה כאן מאמץ אדיר של הרופאים ושלו ללמוד שוב איך לעמוד, להיזכר איך מחזיקים מזלג ולחזור לחיות את החיים כפי שהיו לפני התאונה.