ההחלטה על שחרור אסירים: "כל משפחה שנייה תהפוך לשכולה"

לאחר ההחלטה על שחרור 104 אסירים פלסטינים, הדעות בקרב ההורים השכולים חלוקות. אם שכולה שמתנגדת לשחרור: "מה יהיה עם דור ההמשך? ייחטף כל שני וחמישי?". אב שכול אחר דווקא בעד: "הישיבה בכלא לא מהווה עבורנו נחמה". צפו בדיון

אישור הממשלה לשחרר 104 אסירים פלסטינים, כחלק מהמו"מ עם הפלסטינים מעורר חילוקי דעות בקרב המשפחות השכולות, שברובן מתנגדות לצעד של ראש הממשלה בנימין נתניהו. לאולפן "שש עם" הגיעו הערב (א') גליה תמם, אם שכולה שמתנגדת לשחרור האסירים, ובן כפיר, אב שכול שאמר שהוא בעד העסקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יעל כפיר שירתה כחיילת בבסיס צריפין, ובספטמבר 2003 נהרגה בפיגוע התאבדות בפתח הבסיס. בן כפיר, אבא של יעל, אמר כי אין טעם להחזיר את המחבלים בכלא כי ממילא בתו לא תשוב. "העובדה שמחבלים מרצחים יושבים בבית סוהר לא מהווה נחמה ולא ממלאת את החור", הוא אמר. "עצם החזקת המחבלים בכלא והימשכות הסכסוך והרחקת פתרונו יביא לאבידות נוספות".

יעל כפיר ז"ל (באדיבות המשפחה)

לדבריו, מי שלא רואה צ'אנס כל מה שהוא צריך לעשות "זה רק למצוא חבל עבה כדי לתלות את עצמו". "גם אני רציתי נקמה, אבל הגעתי למסקנה שזה שאני ארצח אנשים חפים מפשע זה לא יחזיר את יעל, ואני אכניס את עצמי למעגל של דמים ולנקמה לא תהיה סוף".

"נתניהו מתרפס, מתגמד ונכנע"

משה תמם ז"ל היה חייל באוגוסט 1984, נחטף בצומת בית ליד ונרצח על ידי מחבלים, מתנגדת נחרצות לשחרור מחבלים. "מה יהיה עם דור ההמשך? ייחטף כל שני וחמישי וכל משפחה שנייה תהפוך לשכולה?", ציינה גליה תמם, אמו של משה ז"ל. "איפה השלום? אם יש שלום אני מוכנה למות בשבילו, השלום לא יהיה כי אבו מאזן שקרן. קודם שיראה לנו שיש שלום ואז שייקח את המחבלים, אין טעם לדון בשחרורם". היא כינתה את ראש הממשלה נתניהו " מתרפס, מתגמד ונכנע", והדגישה שלא צריך לפחד מנשיא ארה"ב אובמה או מזכירו קרי.

משה תמם ז"ל (רפרודוקציה)

המחאה נגד השחרור הצפוי החלה כבר הבוקר, כשעשרות בני אדם הגיעו למשרד ראש הממשלה כדי למחות נגד הכוונה לשחרר את האסירים במסגרת המחוות הישראליות עם חידוש המשא ומתן המדיני. "ראש הממשלה מעודד טרור בכך שהוא משחרר מחבלים ורוצחים", אמרו המפגינים.

סוגיית שחרור האסירים - הסיקור המלא:

אסיר שצפוי להשתחרר: "יהיו עוד אינתיפאדות"

ראש השב"כ: שחרור אסירים פוגע בביטחון

סערה במערכת הפוליטית: "עלולים לשחרר את רוצחי פוגל"

הממשלה אישרה: ישוחררו אסירים פלסטינים

נתניהו: "מבין ללב המשפחות, אבל דרושות החלטות קשות לטובת המדינה"

רה"מ במכתב לציבור: "ראשי ממשלה נדרשים להחלטות מנוגדות לדעת הקהל"

בנט נגד שחרור האסירים: "אות קלון למדינה"

ח"כ מירי רגב: "קלף המו"מ יוצר טרור ותקווה לרוצחים"

המשפחות השכולות מפגינות: "נתניהו מעודד טרור"

רה"מ ביקש: שחרור פולארד תמורת אסירים