חגי עמיר: "מדוע לא לשחרר גם את אחי יגאל?"

אחיו של רוצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, קורא היום לממשלה לשחרר גם אסירים יהודים - ובראשם אחיו יגאל עמיר. "כל טענות בעלי המוסר מהשמאל נשמעות היום חלולות מאי פעם", כתב בעמוד הפייסבוק שלו בעקבות ההחלטה לשחרר אסירים ביטחוניים במסגרת חידוש המו"מ

חגי עמיר ביום שחרורו (AP)

עוד בטרם התכנסה הממשלה לדון בשחרורם של 104 אסירים פלסטינים, קורא היום (א') חגי עמיר, אחיו של רוצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, לשחרר גם את אחיו יגאל המרצה עונש מאסר עולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם משחררים אסירים ערבים-ישראלים מדוע לא לשחרר גם אסירים יהודים-ישראלים ואחי יגאל עמיר בראשם", תהה עמיר בעמוד הפייסבוק שלו וזכה לתגובות אוהדות של גולשים.

"הרי שלום לא ייצא מהתבשיל הזה והמשא ומתן הפך למטרה בפני עצמה", כתב עמיר. "כל טענות בעלי המוסר מהשמאל נשמעות היום חלולות יותר מאי פעם, אם כן שלפחות ישמרו על מעט הגינות וצדק , הרי הם לא סובלים מעודף תכונות אלה".

לפני למעלה משנה שוחרר חגי עמיר מהכלא לאחר שריצה 16.5 שנים בגין סיוע לאחיו ברצח שזיעזע את המדינה. בצאתו מבית הכלא סימן "וי" באצבעותיו והבהיר כי הוא אינו מתנצל על מעשיו. 

הפגנה סוערת מחוץ לישיבת הממשלה

סוגיית שחרורם של האסירים הביטחוניים במסגרת מחוות ישראליות לפלסטינים גורמת לסערת רגשות בקרב אזרחים ושרים. הבוקר התכנסו עשרות מפגינים ובהם בני משפחות שכולות מול ישיבת הממשלה כדי למחות נגד המהלך. "ראש הממשלה מעודד טרור בכך שהוא משחרר מחבלים ורוצחים", אמרו המפגינים.

גם שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט התייחס לנושא והבהיר כי אין בכוונתו לתמוך בשחרור האסירים הביטחוניים. "שחרור רוצים מביא הרבה מאוד שכול והוא אות קלון למדינה", אמר למפגינים הרבים שהתקבצו במקום. "מי שהיום דורש בצד השני שחרור של רוצחים ושורפי ילדים ונשים לא ראוי להיקרא פרטנר".