בהלה בשדה התעופה בחיפה בשל תרגיל: "אנשים צעקו יריות והשתטחו"

הנוסעים שהמתינו לטיסה לאילת בשדה התעופה בחיפה נתקפו בהלה אחרי ששמעו פיצוצים במקום. "במשך 20 דקות היינו בטוחים שמדובר בפיגוע, אנשים עלו אחד על השני", סיפר אחד הנוסעים, "רק כעבור דקות ארוכות הודיעו לנו כי מדובר בתרגיל". רשות שדות התעופה: "זה היה תרגיל פתע"

"התחבאנו עם ילדים בשירותים", ארכיון (חדשות 2)

נוסעי חברת "ישראייר" מחיפה לאילת לא ציפו שכך תתחיל חופשת הקיץ שלהם: בזמן ההמתנה בטרמינל בשדה התעופה בחיפה נשמעו לפתע פיצוצים ויריות. רק כעבור כ-20 דקות, במהלכן סברו הנוסעים כי הם נמצאים בעיצומה של מתקפת טרור, הודיעה הנהלת שדה התעופה לנוסעים ההמומים: מדובר בתרגיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנשים צעקו 'יריות, יריות!' והשתטחו על הרצפה", סיפר  הנוסע יוחאי ארז לחדשות 2 באינטרנט. חיים אלמוזלינו, נוסע נוסף, סיפר כי הגיעו לשדה התעופה בחיפה לקראת טיסה שהייתה אמורה לצאת בשעה 18:10. "פתאום שמענו מספר פיצוצים", סיפר אלמוזלינו, "אנשים פשוט נכנסו להיסטריה והתחילו לעלות אחד על השני. כתוצאה מההמולה שהתפתחה במקום אישה אחת התעלפה ואחרת שברה את היד".

יוחאי ארז מקריית טבעון, חיכה גם הוא לטיסתו לחופשה באילת בזמן האירוע. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הוא תיאר את רגעי הפחד: "נשמעו גם פיצוצים וגם יריות. פתאום מישהו צעק שיורים עלינו וקרא לכולם להשתטח על הרצפה. הייתה היסטריה מוחלטת. באותו רגע תפסתי שני ילדים ורצתי איתם לשירותים כדי להתחבא".

"ילדים הלכו לאיבוד בהמולה שנוצרה"

ארז סיפר כי במשך כ-20 דקות המתין ביחד עם הילדים, ומספר נוסעים נוספים, בתאי השירותים בשדה התעופה - עד שהנהלת השדה הודיעה על סיומו של תרגיל. "עד רגע ההכרזה כי התרגיל הסתיים אף אחד לא הודיע לנו שלא מדובר במקרה אמת. היה בלגן מטורף, הורים לא הצליחו לאתר את הילדים שלהם".

"אנשים עדיין חבולים ושרוטים", הוסיף ארז, "אחת הנוסעות שברה את היד שלה ואחרת התעלפה מרוב פחד. אחרי האירוע פנינו לחברות התעופה במקום שטענו כי הן לא מעורבות בתרגיל והנהלת שדה התעופה אחראית לדברים האלה".

שדה התעופה בחיפה, ארכיון (רשות שדות התעופה יח"צ)

כעבור מספר דקות טיסתם של הנוסעים המבוהלים יצאה לאילת כמתוכנן. "אנחנו יושבים פה במטוס ועדיין המומים", ציין ארז, "זה לא צריך להיות ככה. איך יכול להיות שבמשך 20 דקות אף אחד לא מודיע לנו שיש תרגיל כזה?"

מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה: "בנמל התעופה בחיפה התבצע תרגיל ביטחוני. צוות הביטחון של השדה תורגל בתרגיל פתע. צוות הביטחון פעל כמצופה ממנו באירוע מסוג זה והרחיק את הקהל שהמתין לטיסתו. במהלך פינוי הקהל מהשדה התעוררה בהלה בקרב אחדים מהנוסעים. הטיסות יצאו בזמן ובימים הקרובים יבצעו תחקירים מסכמים לתרגיל".