אחרי הפרשיות המביכות: גל מינויים בצמרת המשטרה

עקב הטלטלה בצמרת הארגון, המפכ"ל דנינו והשר אהרונוביץ' פנו ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה חריגה ל-4 מינויים חדשים במשטרה, עוד לפני הבחירות. בין המינויים: ניצב סאו למ"מ סגן המפכ"ל ותנ"צ גילה גזיאל לראש אגף משאבי אנוש

מבקשים למנות ניצבים חדשים. דנינו ואהרונו (פלאש 90)

גל מינויים בצמרת המשטרה - בכפוף לאישור היועמ"ש: לאחר שרשרת הפרשיות המביכות שנחשפו לאחרונה בצמרת המשטרה, המפכ"ל רב ניצב יוחנן דנינו והשר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' מבקשים מהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין אישור חריג לארבעה מינויים בצמרת הארגון בשיאה של תקופת הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השניים צפויים לבקש מוינשטיין לאשר את מינויו של ניצב בנצי סאו, מפקד מחוז תל אביב כיום, לממלא מקום סגן המפכ"ל - זאת במקומו של ניצב ניסים מור, שפוטר מהמשטרה עקב החשדות נגדו, לפיהם הטריד מינית שוטרות שהיו תחת פיקודו.

המינויים החדשים של המשטרה (חדשות 2)

אם מינויו של סאו לממלא מקומו של מור יאושר, מדובר בציון דרך משמעותי של סאו לתפקיד המפכ"ל הבא של המשטרה. סאו צפוי למלא את תפקיד ממלא מקום סגן המפכ"ל במקביל לתפקידו כמפקד מחוז תל אביב.

תנ"צ ש', כיום מפקד הימ"מ, יועלה לדרגת ניצב וימונה לתפקיד מפקד מחוז ש"י במקומו של ניצב קובי כהן, שפרש מהמשטרה בסוף השבוע האחרון - זאת עקב חשד שניהל התכתבויות בעלות אופי מיני עם פקודה שלו - תמורת קידומה.

עוד מינויים שיבקשו השניים לאשר: ניצב ירון בארי, ראש אגף משאבי האנוש כיום, ימונה לתפקיד ראש אגף התנועה - ותנ"צ גילה גזיאל תועלה לדרגת ניצבת, תכהן כראש אגף משאבי האנוש של המשטרה - ותהפוך לאישה היחידה בצמרת הפיקוד של הארגון.

יו״ר ועדת הפנים של הכנסת ח״כ מירי רגב פנתה הערב לווינשטיין בבקשה שלא לאפשר מינויים קבועים במשטרה אלא מינויי ממלא מקום בלבד. "מפכ״ל המשטרה והשר לביטחון פנים אמורים לסיים את תפקידם בעוד ארבעה חודשים", אמרה. "לא יתכן שבתום כהונתם הם יקבעו את הצמרת החדשה של המשטרה למפכ״ל ולשר הבא. מדובר במהלך שאיננו תקין ויש להימנע מלבצעו".

סגן המפכ"ל פוטר מתפקידו עקב החשדות נגדו

פוטר מהמשטרה. ניצב מור (פלאש 90)
אמש קיים דנינו דיון עם ראש אגף משאבי אנוש, שהניח לפניו המלצה לפטר את סגן המפכ"ל ניסים מור - זאת בעקבות חומרים שהועברו מהמחלקה לחקירות שוטרים על תוצרי חקירתו עד כה. מהחומרים האלה עולה כי סגן המפכ"ל חשוד בביצוע מעשים חמורים ובהם הטרדות מיניות ושיבוש מהלכי חקירה - ולפיכך אין מקום להיעתר לבקשתו לפרוש מרצונו. 

ניצב נסים מור החליט שלא לממש את זכות השימוע שניתנה לו. לדבריו הוא ממילא הגיע לגיל הפרישה ואלמלא כוונתו להתמודד על תפקיד המפכ"ל הוא היה פורש עוד קודם לכן. פרקליטו, עו"ד מיכה גבאי, אמר אמש לחדשות 2 כי ההחלטה על הפיטורים של ניסים מור נכונה וראויה בשל התנהגותו הלא מוסרית ולא אתית.

ניצב בנצי סאו, ארכיון (חדשות 2)

 "ניצב ניסים מור הכחיש את מערבותו בעבירות פליליות", טען. "רק בגלל שמדובר בסגן המפכ"ל ובשל המעשים המיוחסים לו - מערכות יחסים עם שוטרות בהסכמה - רק בגלל זה ההחלטה לפטרו במקומה". אתמול התייצב ניצב מור לחקירה נוספת במח"ש - שלישית במספר.

משמעות ההחלטה לפטר את מור נועדה להעביר מסר לציבור - וגם לשוטרים ולקצינים במשטרה, לפיו הפיקוד הבכיר לא יקבל ולא יעבור לסדר היום על מעשים מהסוג הזה. שלשום ביקש ניצב מור לפרוש מתפקידו, אולם המפכ"ל דנינו סירב לבקשתו - עד להגעת תוצאות החקירה שניהלו במח"ש.