ילדה מסוריה הובאה לטיפול בישראל

ילדה בת 3 שנמלטה עם אימה מסוריה הגיעה לטיפול בבית החולים בצפת לאחר שנפגעה מרסיסים בשתי עיניה. היא הפצועה ה-47 ממלחמת האזרחים בסוריה המטופלת בבית החולים

פצוע סורי בבי"ח בצפת, ארכיון (חנה ביקל)

הטרגדיה ההומניטארית בסוריה ממשיכה להתדפק על גבולות ישראל: ילדה בת 3 הובאה בשעות הלילה לבית החולים רבקה זיו בצפת כשהיא סובלת מפגיעת רסיסים בשתי עיניה. עד היום טופלו בבית החולים 47 פצועים ממלחמת האזרחים בסוריה, פצועים נוספים טופלו בבית החולים הגליל המערבי בנהריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הילדה טופלה במהלך הלילה במחלקת העיניים של בית החולים להוצאת הרסיסים. מבית החולים נמסר כי היא מאושפזת כעת במצב קל עד בינוני. היא הגיעה לבית החולים ביחד עם אימא שלה, לאחר שנמלטה מסוריה לעבר הגבול הישראלי בגולן.

סוגיית הפצועים הסורים בישראל מעלה גם שאלה כלכלית: עלות הטיפול בכל פצוע מסתכמת בעשרות אלפי שקלים, ומאחר וכמובן שאין לסורים ביטוח בריאות ישראלי - עלות טיפולם נופלת על משלמי
המסים בארץ.

מספר ההרוגים בסוריה: 100,000 בני אדם

השבוע הודיע האו"ם כי מספר ההרוגים במלחמת האזרחים בסוריה מתקרב ל-100,000 בני אדם. זולת הקרב בשטח בין כוחות אסד וחיזבאללה לבין המורדים המוסלמים שלהם מכנה משותף רופף ביותר, מלחמת האזרחים בסוריה מהווה גם טרגדיה הומניטארית כשזולת ההרוגים עוד מאות אלפים נפצעו, ולמעלה ממיליון בני אדם נאלצו לעזוב את ארצם ולהפוך לפליטים.

הפליטים הסורים מתגוררים במחנות פליטים בטורקיה, ירדן ולבנון בתנאים קשים - הם לרוב מתגוררים באוהלים, ללא מים זורמים וללא חשמל. אתמול ביקר במחנה הפליטים זעתרי בצפון ירדן שר החוץ היפני והבטיח לתרום מכספה של ארצו למען רווחת הפליטים.