התעלומה באשדוד נפתרה: איך ברחה הזברה?

לאחר שאמש משכה תשומת לב בפארק התעשייה באשדוד, הזברה המשוטטת הוחזרה לפארק לכיש ללא פגע. בדיקה העלתה כי היא נמלטה לאחר שאלמוני יצר חור בגדר. היא נמצאה לאחר כשלוש שעות סמוך לאולם שמחות בעיר: "מקרה מאוד נדיר"

קמה ופשטה את הפיג'מה: תעלומת הזברה המשוטטת באשדוד מתבהרת הבוקר לאחר שצולמה ותועדה אמש (ה') על ידי עוברי אורח באזור התעשייה בעיר. היא הוחזרה לפארק לכיש ממנו נמלטה ללא פגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, אלמוני יצר בגדר הפארק חור, ממנו היא הצליחה להימלט בשעות הערב. "בזכות אנשים יקרים שעובדים איתנו כמו הווטרינר הצלחנו להגיע אל הזברה די מהר, מצאנו אותה ליד אולם שמחות בעיר", סיפר לחדשות 2 באינטרנט דני וקנין, המנהל התפעולי של הפארק. לאחר שהורדמה, היא הוחזרה באמצעות טרקטור של העירייה לפארק.

לדברי וקנין, החור נוצר כתוצאה מוונדליזם, אך העניין עדיין נבדק. "זה מאד נדיר שקורים מקרים כאלה, אך כל הצוות התנהל בצורה מופתית מהרגע שהבנו מה קרה", הוא סיפר.

אשר חברה, מנהל פינת החי אמר כי הזברה הזכר שברח הרבה יותר רגוע היום, לאחר ה"מסע" שעבר אתמול. "שמו חד אוזן כי כשהוא היה צעיר הוא קיבל נשיכה. לאחר ששמעתי על האירוע רצתי למתחם הזברות כדי לראות מה קרה וזיהיתי שהגדר קרועה", סיפר הבוקר מנהל פינת החי. "תפסנו אותה אחרי שעתיים וחצי שלוש, לא נגרם לה נזק".

"אף אחד לא האמין"

תושבים רבים שעברו במקום התפלאו לגלות את הזברה משוטטת לבדה. "אף אחד לא האמין. אנשים עצרו את הרכבים, יצאו מהם והשתוממו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט שלומי אזולאי, תושב העיר. "לא הבנו מה עושה זברה במרכז העיר".

אזולאי לא הסתפק במראות מהרכב ויצא החוצה. "ירדנו מהרכב וניגשנו אליה אבל היא הייתה קצת תוקפנית ואלימה. עשרות סקרנים התאספו מסביב, שלפו את הסמארטפונים שלהם, צילמו ודווקא די נהנו", סיכם אזולאי את החוויה המפתיעה.