חסן: "בכירים בנמל ביצעו עבירות פליליות"

אחרי תחקיר חדשות 2 על עסקיו הפרטיים בנמל אשדוד של יו"ר ועד העובדים לשעבר, אלון חסן עובר לצד המאשים. במכתב שנשלח מטעמו למשטרה נכתב, כי בכירים בנמל פעלו בניגוד עניינים ועברו עבירות פליליות. אחד משמות הבכירים שהוזכרו במכתב הוא - יו"ר דירקטוריון הנמל, שביקש מהמשטרה לפתוח בבדיקת ענייניו של חסן

אלון חסן משיב מלחמה: פרקליטיו של יושב ראש ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר שלחו מכתב חריף למשטרה, בו הוא חושף עבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים שבוצעו לכאורה על ידי בכירים בנמל. כך נחשף הערב (ה') לראשונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב שנשלח מטעמו של אלון חסן נכתב כי הבכירים פעלו בניגוד עניינים, ואף צוינו מספר דוגמאות של מכרזים מכורים מראש ומינוי מקורבים לכאורה.

בין הבכירים אליהם חסן מפנה אצבע מאשימה במכתבו - יושב ראש דירקטוריון הנמל גדעון סיטרמן. בתגובה לטענות נגדו אמר סיטרמן לחדשות 2 כי "זכותו של כל אדם להגיד תלונה במשטרה. אם וכאשר יבקשו ממני הסברים, אשיב על השאלות".

אחרי התחקיר ב"אולפן שישי" על התנהלותו של יו"ר ועד עובדי הנמל, פנה יו"ר הדירקטוריון נמל אשדוד למפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו ולראש אגף החקירות ניצב יואב סגלוביץ' בבקשה לפתוח בחקירת עסקיו הפרטיים של חסן.

בכירים הסתבכו בפלילים? נמל אשדוד (יח"צ נמל אשדוד)

בחודש שעבר פורסם בחדשות 2 כי למרות שלעובד נמל אסור לעשות עסקים פרטיים עם הנמל, אלון חסן מצא דרך להרוויח באופן אישי מהפעילות הענפה באשדוד דרך חברות שבבעלותו - מחברת הובלות, חברת שירותי נמל, ועד חברה לייצור מוצרי ניקוי.

ימים ספורים לאחר הפרסום ביקש חסן להשעות עצמו מתפקיד יושב ראש ועד עובדי נמל אשדוד. "אני דורש בירור מלא של הטענות אשר עלו בכתבה של ערוץ 2 נגדי", מסר אלון חסן בהודעה רשמית מטעמו. "בשלב זה החלטתי להשעות את עצמי מתפקידי בוועד עובדי הנמל, וזאת עד לגמר הבירור".