האסון בבריכה: תאונה או רשלנות?

חוקרי משטרת ראש פינה מלווים בחשמלאים מוסמכים הגיעו לבריכת הדגים, בה התחשמלו למוות שלושה צעירים. צוות החקירה בדק את מכשיר החמצן שהעביר את הזרם הקטלני והוביל לאסון

שעות לאחר הטרגדיה בבריכת הדגים בשטח קיבוץ איילת השחר, שבה קיפחו את חייהם שלושה בני קיבוצים, מנסים חוקרי המשטרה לבדוק האם האסון הכבד נגרם כתוצאה מרשלנות - או שמא מדובר בתאונה מצערת שלא ניתן היה למנוע?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערב הגיעו שוטרי משטרת ראש פינה, ביחד עם חשמלאים מוסמכים, לבדוק את מכשיר ה"חמצנית" האחראי על העברת החמצן אל תוך בריכת הדגים. אותו מכשיר הוא שהעביר את הזרם החשמלי הקטלני שגרם למותם של גדעון רז, ניר גלסמן ואוריאל בוכריס. החקירה מתמקדת כעת באופן התקנת המכשיר ומי שאחראי להתקנתו, ותבדוק האם ההליך בוצע כהלכה.

"בולט והרפתקן". אוריאל בוכריס (באדיבות המשפחה)

"המשפחה רוצה לדעת מה קרה"

הבשורה המרה הכתה בהלם את תושבי הקיבוצים שבהם גדלו שלושת הצעירים. באחד מהם הוחלט לבטל את את חגיגות יום ההולדת לקיבוץ, ובאחר כינסו את הצעירים לשיחות בעקבות האירוע הקשה. ההרוגים הם ניר גלסמן, בן 23 מהקיבוץ אפיקים, אוריאל בוכריס בן 22 מקיבוץ מירב שבגלבוע וגדעון רז ממעגן מיכאל.

חמד של בחור". גדעון רז (באדיבות המשפחה)

גדעון רז, בן 20, היה אמור להתגייס בחודש נובמבר לצה"ל, לאחר שנת שירות שסיים רק לפני כשבועיים. "הוא היה חמד של בחור, הוא היה בשלב ביניים ועבד במקום לפני גיוסו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אחד מאנשי הקיבוץ אליו הוא שייך. "המצב של משפחתו קשה מאוד. טובי בנינו הלכו".

ניר גלסמן, בן 23 מאפיקים, השתחרר מיחידה קרבית לפני כשנה ועבד בבריכות קיבוץ איילת שחר בעבודה מועדפת. בקיבוץ מגדירים אותו "הילד הכי הכי". "זו משפחה מאוד מיוחדת וחזקה, הקיבוץ היה אמור לחגוג היום, אבל אנחנו נידחה את זה ובעיקר נהיה עצובים", ציין יושב ראש קיבוץ אפיקים יניב אסם. הלוויתו של ניר גלסמן תיערך הערב בשעה 22:45בבית העלמין בקיבוץ אפיקים.

"הילד הכי הכי". ניר גלסמן (באדיבות המשפחה)

חיים, דודו של אוריאל בוכריס, אמר עם קבלת בשורת האיוב על מותו של אחיינו כי "אוריאל היה ילד מדהים. חייכן, אוהב את המשפחה, את החברים ואת החיים. הוא היה ילד בולט והרפתקן שעשה את שירותו הצבאי בעורב גולני".