גדעון התחשמל למוות: "ילד מדהים עם חיוך כובש"

שעות ספורות לאחר קבלת בשורת האיוב על מותו של גדעון רז, בן 20 מקיבוץ מעגן מיכאל, סיפרה מדריכתו החינוכית על דמותו של הצעיר: "היו לו חלומות כמו לכל צעיר שרוצה למצות את החיים, להתגייס לצבא ולתרום למדינה ולקיבוץ שהוא מאוד אהב"

מותו של גדעון רז, בן 20 ממעגן מיכאל היום (ה') בבריכת הדגים באיילת השחר - הכה את אנשי הקיבוץ בתדהמה, וביניהם אדווה פרום, המדריכה החינוכית שלו בבית הספר - שקיבלה את הבשורה המרה והביעה את הזעזוע הרב שפקד אותה. "הוא היה ילד מדהים, אוהב ארץ ישראל עם חיוך כובש", אמרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפות לחדשות 2 בפייסבוק

"גדעון היה דמות שכולנו היינו יכולים להזדהות איתה ולשתף עמה פעולה. אני מכירה אותו מאז שהיה בן 16", שרטטה פרום קווים לדמותו של הצעיר שהלך לעולמו. "הוא תמיד היה שם, אחד מהחבר'ה. אדם חרוץ שהעבודה הייתה חשובה לו מאוד. הוא הלך לשנת שירות ומאוד אהב את הקיבוץ".

"היו לו חלומות, כמו לכל צעיר אחר"

כשעיניה דומעות וקולה חנוק מבכי, הוסיפה: "היו לו חלומות כמו לכל צעיר שרוצה למצות את החיים, להתגייס לצבא ולתרום למדינה ולקיבוץ שהוא מאוד אהב. הוא היה ילד עם המון ערכים. אפשר לראות בתמונות שהוא מאוד נהנה בשנת השירות שלו".

זירת האירוע (חדשות 2)

גדעון היה אמור להתגייס בחודש נובמבר לצה"ל, לאחר שנת שירות שסיים רק לפני כשבועיים. "הוא היה חמד של בחור, הוא היה בשלב ביניים ועבד במקום לפני גיוסו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אחד מאנשי קיבוץ מעגן מיכאל שאליו השתייך. "המצב של משפחתו קשה מאוד. טובי בנינו הלכו".

אוריאל בוכריס (חדשות 2)

הידיעה על שלושת הצעירים שהתחשמלו הבוקר (ה') למוות בתאונת עבודה בבריכת דגים בעמק החולה, הכתה בהלם את תושבי הקיבוצים שבהם גדלו. באחד מהם הוחלט לבטל את את חגיגות יום ההולדת לקיבוץ, ובאחר כינסו את הצעירים לשיחות בעקבות האירוע הקשה.