הלם בקיבוצים בהם גדלו ההרוגים בבריכת הדגים: "טובי בנינו הלכו"

שלושת הצעירים שהתחשמלו הבוקר בתאונת העבודה בבריכת הדגים בעמק החולה, הם בני קיבוצים. אחד מהם היה לפני צבא, והשני השתחרר לפני כשנה. "המשפחה רוצה לדעת מה קרה שם", סיפר אחד מראשי הקיבוצים. שמות ההרוגים הותרו לפרסום: ניר גלסמן מאפיקים, אוריאל בוכריס ממירב וגדעון רז ממעגן מיכאל

הידיעה על שלושת הצעירים שהתחשמלו הבוקר (ה') למוות בתאונת עבודה בבריכת דגים בעמק החולה, הכתה בהלם את תושבי הקיבוצים שבהם גדלו. באחד מהם הוחלט לבטל את את חגיגות יום ההולדת לקיבוץ, ובאחר כינסו את הצעירים לשיחות בעקבות האירוע הקשה. ההרוגים הם ניר גלסמן, בן 23 מהקיבוץ אפיקים, אוריאל בוכריס בן 22 מקיבוץ מירב שבגלבוע וגדעון רז ממעגן מיכאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גדעון רז, בן 20, היה אמור להתגייס בחודש נובמבר לצה"ל, לאחר שנת שירות שסיים רק לפני כשבועיים. "הוא היה חמד של בחור, הוא היה בשלב ביניים ועבד במקום לפני גיוסו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אחד מאנשי הקיבוץ אליו הוא שייך. "המצב של משפחתו קשה מאוד. טובי בנינו הלכו".

גדעון רז. "חמד של בחור" (באדיבות המשפחה)

ניר גלסמן, בן 23 מאפיקים, השתחרר מיחידה קרבית לפני כשנה ועבד בבריכות קיבוץ איילת שחר בעבודה מועדפת. בקיבוץ מגדירים אותו "הילד הכי הכי". "זו משפחה מאוד מיוחדת וחזקה, הקיבוץ היה אמור לחגוג היום, אבל אנחנו נידחה את זה ובעיקר נהיה עצובים", ציין יושב ראש קיבוץ אפיקים יניב אסם. הלוויתו של ניר גלסמן תיערך הערב בשעה 22:45בבית העלמין בקיבוץ אפיקים.

ניר גלסמן מאפיקים. אחד ההרוגים (באדיבות המשפחה)

חיים, דודו של אוריאל בוכריס, אמר עם קבלת בשורת האיוב על מותו של אחיינו כי "אוריאל היה ילד מדהים. חייכן, אוהב את המשפחה, את החברים ואת החיים. הוא היה ילד בולט והרפתקן שעשה את שירותו הצבאי בעורב גולני".

אוריאל בוכריס. "ילד חייכן ואוהב" (באדיבות המשפחה)

"המשפחה רוצה לדעת מה קרה שם"

בקיבוץ רק הציעו לו לאחרונה להיות מדריך של הגרעין שייקלט במקום. "אני הגעתי למשפחה ואני חושב שהם מתמודדים עם זה כמו שכל משפחה מתמודדת, זה הכי קשה שבעולם, הם רוצים לדעת מה קרה שם", ציין היו"ר.

בקיבוץ מירב שבגלבוע, שם התגורר אוריאל בוכריס נערכים כעת לסידורי ההלוויה.

מחקירת המשטרה של התאונה הקשה בבריכת הדגים, עולה שהשלושה עבדו בבריכת דגי נוי ועסקו בלמשות מהמים את הדגים. כשאחד מהם היה בתוך המים נפל כבל חשמל של מכונת החמצן שנמצאת בתוך המים וכתוצאה מכך הוא התחשמל. אחד החברים קפץ למים לעזור לו והתחשמל גם הוא והשלישי ניסה לסייע לשניהם ונפגע.

עובדים נוספים שהיו במקום הצליחו לנתק את זרם החשמל והזעיקו את צוותי מד"א. פרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום ניסו לבצע בהם פעולות החייאה אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותם.