טרגדיה בצפון: 3 גברים התחשמלו למוות בבריכת דגים בעמק החולה

הצעירים, בשנות ה-20 לחייהם, עבדו בבריכת דגים בין היישובים יסוד המעלה ואיילת השחר. אחד מהם התחשמל, כשכבל חשמל נפל לתוך המים וחבריו התחשמלו כשניסו לעזור לו. צוותי מד"א קבעו את מותם במקום

שלושה צעירים בשנות ה-20 לחייהם מתו הבוקר (ה'), לאחר שנפלו לבריכת דגים שבה עבדו בגליל העליון וספגו מכת חשמל. צוותי מד"א שהוזעקו לבריכה - בין היישובים יסוד המעלה לאיילת השחר - ביצעו בהם פעולות החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותם. במקביל, המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהחקירה עולה שהם עבדו בבריכת דגי נוי ועסקו בלמשות מהמים את הדגים. כשאחד מהם היה בתוך המים נפל קו חשמל של מכונת החמצן שנמצאת בתוך המים וכתוצאה מכך הוא התחשמל. אחד החברים קפץ למים לעזור לו והתחשמל גם הוא וכך גם השלישי. עובדים נוספים שהיו במקום הצליחו לנתק את הזרם והזעיקו את צוותי מד"א. פרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום ניסו לבצע בהם פעולות החייאה אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותם.  

ניסיונת ההחייאה נכשלו (חדשות 2)

דובר מד"א זכי הלר עדכן כי "בשעה 8:51 נמסר למד"א מרחב ירדן על שלושה גברים מחוסרי הכרה ככל הנראה כתוצאה מהתחשמלות סמוך לבריכות דגים בשמורה, בין הקיבוצים יסוד המעלה ואיילת השחר". זמן קצר לאחר מכן עדכנו במד"א כי נאלצו לקבוע את מותם.

"צוותים של מד"א עמלו קשות וביצעו בשלושה ניסיונות החייאה נמרצים ללא ייאוש במשך כמעט שעה. לצערנו הרב, נקבע מותם של השלושה", מסר שמעון אביטבול ממד"א מרחב ירדן בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "ככל הנראה שמדובר בהתחשמלות, אבל ייתכן שמעורבת במקרי המוות גם טביעה. אי אפשר לתת תשובה חד משמעית מה קרה שם, לפחות לא בשלב הזה", הוסיף.

מפת זירת התאונה (מפה)

לדבריו של אביטבול, צוותי מד"א הגיעו למקום במהירות וטיפלו בשלושה לאחר שנמשו ממי הבריכה - ולאחר שנותק זרם החשמל במקום. לאזרחים שנתקלים במצבים דומים של התחשמלות אביטבול ממליץ קודם כל לנתק את זרם החשמל במקום בו אירעה ההתחשמלות - על מנת למנוע מקרה נוסף שיערב פגיעה בנפש.