תיעוד: כך מוכרים את פרטיכם למתרימים

מתברר כי מאחורי מאות המתרימים שמגיעים לדלתות הבתים ולקווי הטלפון שלנו, עומד מנגנון יעיל למדי. אם תרמתם פעם אחת שמכם מוכנס לרשימות מיוחדות שנמכרות תמורת כסף מזומן שכל דורש

אם גם אתם תהיתם איך קורה שפעם אחר פעם מתרימים יודעים להגיע דווקא לדלת הבית שלכם? מסתבר שיש אנשים שעובדים בלדעת למי לפנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ה"שנור" הוא ביטוי מוכר היטב במסורת העם היהודי, עוד מתקופת בית המקדש - אז קראו לזה מחצית השקל - תרומה שנאספת למשכן. בינתיים המקדש נחרב, אבל השנור לא עבר מהעולם: מאכערים ייחודים לנושא, רובם חרדיים, מפרסמים את עצמם במודעות בעיתוני המגזר, והתעשייה עוברת מפה לאוזן.

אחרי חודשים ארוכים בהם ניסה כתב חדשות 2 להיפגש עם אחד מאנשי ה"שנור", שהיו חשדניים ושינו מספר פעמים את מקום המפגש, הצלחנו להיחשף למחירים רשימות התורמים החשאיות - 600 שקלים תמורת למעלה מ-1,000 שמות.

הפרסומות בעיתונות החרדית (חדשות 2)

למרות הכל - התרומות מגיעות ליעדן

כך עובדת השיטה - אם תרמתם פעם אחת בהתרמה מדלת לדלת, שמכם וכתובתכם הוכנסו לרשימה מיוחדת. מרבית התורמים המצויים ברשימות הם מירושלים ובני ברק, אבל גם אם אתם גרים בתל אביב, רמת גן, ואפילו ניו יורק או לונדון, ייתכן וגם אתם מופיעים ברשימות הסודיות.

דרך נוספת לגיוס ה"שנור" היהודי היא באמצעות ה"דרייבר". תפקידו הוא לדעת מי יסכים לתרום והיכן הוא גר, ולהסיע את המתרים בין הבתים הנדיבים והרווחיים - כמובן, תמורת נתח נאה מהרווח.

אך אין צורך לדאוג, למרות שדרכי ההתרמה נשמעות מפוקפקות לעיתים, הכסף שתרמתם להכנסת כלה או לניתוח דחוף מגיע כמעט בכל המקרים ליעד שאליו התכוונתם, או לפחות ליעד מקביל. השאלה היא האם אחרי החשיפה אל מאחורי הקלעים, תהיו נדיבים גם בפעם הבאה.