נתן וימית ז'ורנו הובאו למנוחות: "איך מתעוררים מחלום הבלהות?"

כיממה לאחר הרצח הכפול שבו קיפחו את חייהם עו"ד ובתו, הגיעו מאות בני אדם ללוות אותם בדרכם האחרונה. "זה מתחיל במשהו קטן ונגמר באקדח וביריות", אמר ראש העיר בית שמש. "מילים מסוגלות לרצוח". ראש לשכת עורכי הדין ספד לז'ורנו: "ההגינות הייתה נר לרגליך". אחותו של נתן, שושי, זעקה בכאב: "רוצח נתעב. נמצה את הדין"

מאות בני אדם הגיעו לבית העלמין בבית שמש כדי ללוות את עו"ד נתן ז'ורנו ובתו ימית שנרצחו אתמול (ד') על ידי מאבטח - למנוחת עולמים. ראש העיר בית שמש משה אבוטבול ספד לז'ורנו ובתו ואמר: "אי אפשר לנחם ואי אפשר לדבר על זה; כשיהודי מסוגל לרצוח - איבדנו את ערך החיים והרגישות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הכאב מציף את הלב ואין עין אחת יבשה", הוסיף ראש העיר. "קשה מאוד לדבר, אבל דבר אחר נאמר למשפחת ז'ורנו היקרה: ליבנו איתכם. הכאב הוא לא פרטי שלכם - אלא של כל העולם היהודי. חייבים להחזיר את השפיות. חייבים לדעת שזה מתחיל במשהו קטן ונגמר באקדח וביריות. מילים מסוגלות לרצוח". בסוף דבריו, ביקש אבוטבול לחזק את ידי המשפחה. "אני מקווה שזה יהיה השבר האחרון שלכם".

"איך מתעוררים מחלום הבלהות?" (חדשות 2)

גם יו"ר לשכת עורכי הדין, דורון ברזילי, ספד לז'ורנו ובתו ודיבר על מעלותיו של עורך הדין המנוח. "קצין צבא ומשטרה, אדם צנוע ואהוב. ההגינות הייתה נר לרגליך", אמר. "נתן וימית, בחרתם לעסוק במשפט ובצדק. נעשה הכל כדי שזכרכם יימשך לעד".

בקול שבור מבכי נטלה אחותו של נתן, שושי כהן, את המיקרופון וספדה לאחיה ואחייניתה. "איך אפשר להתעורר מחלום הבלהות הזה?", שאלה בכאב. "נלקחתם על ידי רוצח נתעב. אנחנו מבטיחים למצות את הדין". היא הוסיפה, כי המשפחה מבטיחה למצות את הדין עם החשוד במעשה.

"נמצה הדין עם הרוצח הנתעב" (חדשות 2)

 "אנחנו לא יכולים להבין ולעכל את רוע הגזירה", המשיכה כשהיא ממררת בבכי. "זה מוות אכזרי שאין כמותו. נתן, הענקת אהבה לכולם". לדבריה הצטרף גלעד, בן זוגה של ימית, ואמר כי הוא "רוצה לצעוק ולצרוח. לא אמרתי לך מספיק מי את ומה הענקת לי".

מעצר החשוד ברצח הוארך בשמונה ימים: "ראיתי חושך בזמן הירי"

היום האריך בית משפט השלום בירושלים בשמונה ימים את מעצרו של טדסה גטהון, בן 50, החשוד בביצוע המעשה. "קיים חשד סביר ואף למעלה מכך שהחשוד ביצע את המיוחס לו", נקבע בבית המשפט. בנוסף החליט השופט לשלוח את החשוד לבדיקה פסיכיאטרית למרות התנגדות המשטרה, שם ייבדק אם הוא כשיר לעמוד לדין.

במהלך הדיון סיפר נציג המשטרה כי גטהון הודה כי הוא ירה בעו"ד נתן ז'ורנו ובתו ימית. עוד טוענים במשטרה כי הקורבן לא היה חייב כסף לחשוד. בחקירתו הוא סיפר בצורה ברורה על השתלשלות האירועים עד לרגע הירי. לטענתו, בזמן הירי הוא "ראה חושך".

במשטרה טוענים שמספר היריות הרב בשני הנרצחים מבטא למעשה הוצאה להורג. לעמדתם, אין בתיק החקירה כל בדל של בעיה נפשית, בניגוד לטענתו של גטהון. נציג המשטרה טען בדיון כי החשוד סיפק את הגרסה לאי שפיות רק לאחר שהתייעץ עם עורך דינו.

רצח כפול בירושלים - הסיקור המלא:

המאבטח החשוד ברצח: "ראיתי חושך, לא באתי לרצוח"

השוטר שנטרל את היורה: "הוא היה קר רוח, כאילו לא עשה דבר"

רצח כפול בירושלים - מאבטח ירה למוות באבו ובתו